Kodėl nuo laisvės?  Kodėl visų pirma reikia rūpintis ne svoriu, o laisve?

 Apie viską iš eilės

Sakydama laisvas, turiu mintyse: alkoholį, nikotiną, kofeiną, cukrų… sąrašą galėtume tęsti. Kalbu apie tas medžiagas, kurias dažnai suvokiame kaip maisto produktus ir retai susimąstome apie jų poveikį. Tai medžiagos, kurios sukelia priklausomybę.

Iš karto pasakysiu, kad ne visi, kurie vartoja vieną ar keletą iš minėtų medžiagų, yra nuo jų priklausomi. Tai labai lengva patikrinti. Nevartok šių medžiagų porą savaičių ir jeigu nepasireikš abstinencijos reiškiniai, tai sveikinu, priklausomybės dar nėra. O jeigu  vien nuo minties, kad dabar pora savaičių teks praleisti be rytinio puodelio kavos arba popietinio deserto, šiaušiasi plaukai, tai užjaučiu, teks padirbėti, kol išsivaduosi. Jeigu, žinoma, norėsi išsivaduoti.

O kodėl turėtum norėti išsivaduoti?

Na, visų pirma jeigu linki sau sveikatos. Nesiimsiu čia vardinti visų blogumų, kuriuos sukelia minėtos medžiagos. Jeigu jau radai šį blogą, tai naudotis internetu moki ir gali nesunkiai rasti medžiagos apie visus čia išvardintus nuodus. Tiesiog įvesk į naršyklę: priklausomybė cukrui ….arba …priklausomybė kofeinui…., arba …kofeino žala… ar dar kokią sugalvosi šių žodelių kombinaciją ir nustebsi… tiesiog iki šiol niekad tos informacijos neieškojai. Už tokių žinių skleidimą niekas medijos priemonėms pinigų nemoka, tad nesistebėk, kad jos įprastais kanalais tavęs iki šiol nepasiekė.

Na, o visų antra šį blogą skaitinėji todėl, kad linki sau sulieknėti. Visi nuodai, tiek čia paminėti, tiek ir nepaminėti, trukdo tai padaryti. Kiekvienas tai daro savaip. Ketinu trumpai apie visus čia paminėtus parašyti. Du iš jų tiesiogiai dalyvauja mūsų mityboje su savo maistine verte. Tai alkoholis ir cukrus. Kiti du – kofeinas ir nikotinas – savo kalorijų neprideda, tačiau daro ne mažiau neigiamą įtaką lieknėjimui.