(authoritydirectory.com nuotr.)

Šiandieninėje visuomenėje maistas ir valgymas įgijo turbūt pati didžiausią svorį lyginant su ankstesniais žmonijos istorijos etapais. Maisto gaminimas tampa vis labiau show, atrakcija, pramoga.

Turime vis daugiau ir daugiau žvaigždžių ir žvaigždučių virtuvės palubėj…atsiprašau, show verslo padangėje.

Jie tikri šaunuoliai. Ieško, kuria, eksperimentuoja, dalinasi savo atradimais su visais norinčiais. Jie vieši, prieinami. Pasitelkę šiandienines technines priemones, bet kurį iš jų galime “pasikviesti“ į savo virtuvę ir vakarienei turėti ėriuką pagal Oliverį arba sriubą pagal Beatą. Ačiū jiems.

Bet yra vienas nedidukas bet...

o tas bet… yra tai, kad dažniauisai virtuvės žvaigždės turi …. na… truputuką antsvorio…

Greičiausiai daugelis iš jų sutiktų sverti …na… truputuką mažėliau. Nesiimkime čia skaičiuoti žvaigždžių kūno masės indekso, tiesiog patikėkime tą užduotį savo akims. O gal aš klystu? Aš nekalbėjau ta tema nei su vienu iš jų. Nelabai tikiuosi, kad pamatysiu čia bent kurio nors komentarus. Gal kaip tik  jie yra netgi labai patenkinti savo kūno formomis.  Bet jeigu aš būčiau jų vietoje tai norėčiau būti truputėlį lieknesnė.

Todėl leisiu sau dalinti patarimus neprašoma. Brangieji virtuvės Titanai. Išimkite iš savo patiekalų cukrų, miltus, gyvulinius riebalus. Jūs ir be šių tukinančių priedų pagaminsite puikius patiekalus. Atsiųskite keletą receptėlių mums norintiems lieknėti ir nebestorėti.

Na, o jeigu rimtai, tai patarimai tau, o ne Oliveriui ar Beatai.

Vadovaukis šių talentingų vaikinų ir merginų išmintimi, bet pergudrauk juos. Pakeisk jų receptuose gyvulinius riebalus augaliniais. Čia tau pasitarnaus aliejus, kokoso pienas (kremas), avokadai, riešutai… Jeigu tau reikia saldaus skonio išmąstyk kaip jį išgauti nenaudojant cukraus ir medaus. Čia tau pasitarnaus saldūs švieži ir džiovinti vaisiai.

Pavyzdžiui nuostabų ryžių pudingą pagal Oliverį galima paruošti be cukraus, su liesu pienu. Vistiek jis tirps burnoje ir bus maloniai saldus – ko ir tikimės iš ryžių pudingo. Pabandyk!

Taigi noriu tave paskatinti – būk toks laisvas ir drąsus kaip jie. Naudokis jų idėjomis ir tuo pačiu būk gudrus. Gamink skaniai ir be rizikos. Pasaulio virtuvėje yra begalinė maisto produktų įvairovė, mokėk iš jos atsirinkti būtent tai, kas džiugina tavo skonio receptorius, ir tuo pačiu išlaiko tavo  linijas grakščiomis.