Ką mums duoda  alkoholis?

Nelengvas klausimas. Vieniems atrodo, kad alkoholis atpalaiduoja, kitiems, kad padeda susikaupti, tretiems, kad suteikia drąsos ir t.t. O, jeigu nuimsime visus mitus ir pažvelgsime į šios medžiagos poveikį organizmui iš esmės, tai jis mums duoda nesveikatą. Pradedant bloga savijauta neužilgo po pavartojimo ir baigiant viso organizmo ūmiu arba lėtiniu apnuodijimu, čia jau kaip kam pasiseka.

Tai kodėl visi geria?

Na visų pirma, tai geria, dėkuj Dievuj, ne visi. Tiesa negerenčių mūsuose mažuma.

…Tradicija, įpročiai, reklama, draugų įtaka, šeimos įtaka, nesusivokimas, noras svaigintis, priklausomybė…. pasirink priežastis kurios tau patinka.

Kodėl geriant alkoholį taip sunku ir beveik neįmanoma sureguliuoti svorį?

Teisingiau tai įmanoma, bet čia kalbu apie ne alinančius metodus. Jeigu gersi ir nevalgysi tai svoris nukris, bet kartu su juo ir pats nukrisi pirmiausia nuo laiptų, o vėliau ir nuo proto bei sveikatos. O kadangi šis blog’as skirtas ne tokiam rezultatai, tai ir paliksim visa tai kamikadzėms.

Taigi geriant alkoholį svorio numesti nepavyks. Dėl keleto priežasčių.

Pirmoji yra ta, kad alkoholis yra lengviausiai įsisavinamas angliavandenis. Ir nesvajok, kad alkoholio kalorijos yra “tuščios kalorijos“ ir į kūna jos neina. Jos, kaip ir bet kokios kitos kalorijos dalyvauja tavo energijos apykaitoje. Taigi drąsiai gali paskaičiuoti po 7 kcal vienam suvartotam gramui absoliutaus alkoholio. Kaip paskaičiuoti? Labai paprastai. Pagal gėrimo laipsnius ir išgertą kiekį . Tarkim išgėrei 100 g, 40 laipsnių degtinėlės, reiškia suvartojai 40 g absoliutaus alkoholio ir tuo pačiu 280 kcal. Išgerei puse butelio (400 g) 13 laipsnių stiprumo vyno ir suvartojai 364 kcal. Matematika labai paprasta. alkoholis dalyvauja mitybinėje grandinėje ir jo kalorijos dalyvauja bendroje kalorijų apykaitoje. Iš visų angliavandenių, jis greičiausia skyla ir pirmiausia įsisąvinamas.

Antroji priežastis yra ta, kad išgėrus ir apsvaigus labai greitai išsijungia kritinis mąstymas, valia, disciplina ir kiti “trukdžiai“. Ta proga “pakoreguojami“ planai, tikslai, nuostatos ir pažadai sau. Planas lieknėti nustumiamas i sąmonės užkaborius, kas čia rūpinsis tokiais niekais kai taip linksma, kai esam tokie artimi ir savim patenkinti. Nesvarbu, kad laikinai, bet “….sustok akimirka žavinga…“ o ji begėdė nesustoja, ir vėl rytas su skaudančia galva ir graužiančia sąžine… o jeigu tokių akimirku per savaitę ne viena, tai kada belieka laiko lieknėti?

Na ir galiausia trečioji priežastis. Alkoholis prašosi užkandamas. Vynas neskanus be sūrio, degtinėlė be lašinukų… ir tokiu būdu ponaitis Gramelis atsineša ne tik savas kalorijas, bet dar ir draugužių pasikviečia…

Taigi alkoholis ne tik nuodas. Jis ir vienas iš pagrindinių trukdžių lieknėjant. Ir nereikia slėptis po žodžiu “saikas“. Nuodas ir mažomis dozėmis yra nuodas. Ir jeigu nuoširdžiai tiki, kai sakai, kad “galiu gerti, galiu negerti“, tai negerk. Jeigu tik gali, negerk.  Negerk ir tavo pasiryžimas sulieknėti įgys tvirtą pagrindą.