Salotos su vištiena

Salotos čia, salotos ten, salotos su tuo ir su anuo – salotos yra visur ir jų įvairovė mane žavi. Priklausomai nuo tavo nuotaikos, gali pasirinkti ne tik salotų spalvą, bet ir formą, skonį, ar net traškumą. Labai gerai, kad daugelis prekybos centrų parduoda salotas, nes jas pasėjęs savo mėgiamų lapų turėtum laukt kelis mėnesius – todėl šiandien siūlau keliauti į artimiausią prekybos centrą ir pirkti tau patinkančias salotas.

Vištiena yra dažnai sutinkamas komponentas daugelyje patiekalų – ypatingai salotose. Šį kartą ignoruojame vištienos krūtinėlę (kartais kepant ji išsausėja) ir renkamės vištienos kumpelius. Juos ruošime be odos, todėl rekomenduoju tokius pirkti, nes odos šalinimas gali užtrukti. Taip pat kumpelius nukaulink (kaulas labai lengvai išsiims jei pjausi vidinėje kumpelio pusėje virš jo ir tuomet pagal kaulo šoną ir apačią). Nukaulinti kumpeliai bus plonesni, greičiau keps ir juos valgyti bus lengviau.

Taigi, tau reikės:

  • Keleto salotų lapų (apie kiekį spręsk pats – jei pirksi iceberg, tuomet suvalgysi maždaug 6 lapus);
  • Vištienos kumpelių (svarbu, kad jie būtų be odos);
  • Lieso natūralaus jogurto (apie 100 ml);
  • Poros pomidorų;
  • Alyvuogių aliejaus;
  • Citrinos ketvertuko;
  • Druskos, pipirų, paprikos, maltos kalendros ir indiško kumino.

Pradėkime. Kol paruoši ir iškepsi vištienos kumpelius, spėsi paruošti padažą ir salotos lapus. Vištienos kumpelius apšlaktsyk alyvuogių aliejumi, pabarstyk druska, pipirais, paprika, malta kalendra ir kuminu. Gerai įkaitink keptuvę su keletu šaukštų aliejaus, ir sudėk kumpelius kepti. Vištiena keps apie 10-15 minučių. Iki pirmo kumpelių apvertimo suplėšyk salotų lapus. Iki antro vertimo supjaustyk pomidorus. Tada primažink keptuvės kaitrą ir apversk kumpelius dar sykį – didesnėje kaitroje apkepti iš abiejų pusių kumpeliai pasidengia rusva plutele, tuomet sumažinus kaitrą jie perkepa kiaurai, bet išlieka sultingi. Dabar laikas padažui – dubenėlyje išspausk griežinėlį citrinos, įpilk šaukštą alyvuogių aliejaus ir įdėk 100 ml natūralaus jogurto. Viską gerai išmaišyk ir nepamiršk dar sykį apversti vištienos. Į padažą dėk druskos ir pipirų – paragauk ir sureguliuok skonį iki tau tinkančio. Dabar patikrink vištieną – į storiausią kumpelio vietą įdurk peilį ir jį pasukęs patikrink ar viduriukas jau iškepęs. Kai vištiena bus iškepus, leisk jai minutėlę pailsėti lėkštėje kol tu užpilsi jogurtinį padažą ant salotų. Aš mėgstu savo salotas paskaninti kepintais žemės riešutais. Mėgaukis!