(“News Bridgepix“ nuotr.)

Palaikau nuomonę, kad viskas kas vyksta mūsų gyvenime yra nulemta tų procesų, kurie vyksta tarp mūsų ausų, kitaip tariant smegenyse, mintyse. Storėjimas ir lieknėjimas užprogramuojamas ten pat.

Blogoji žinia yra ta…

kad smegenis galima pakankamai nesunkiai užteršti. Dėl vietos mūsų smegenyse vyksta kasdieninė kova. Į tą kovą yra pasijungę begalės rinkodaros, reklamos, medijos profesionalų. Visų jų tikslas išsikovoti mažą plotelį mūsų smegenų ir įdėti ten tai ką jie nori ir už ką jiems užmokėjo. Prideda jie ten gerų dalykų ir ne visai gerų, na ir, žinoma, visiškai blogų taip pat. Tokiu keliu ten atsiranda mintys apie tai, kad reikia vairuoti būtent TĄ mašiną, valgyti būten TĄ majonezą, rengtis TAIS, o ne kitais rūbeliais. Tuo pačiu keliu mūsų smegenyse atsiranda net ir pavyzdžiui tokia informacija  – rūkymas yra jėga, energinis gerimas suteikia sparnus…

Informacijos pasikeitimas smegenyse gyvenimo eigoje įvyksta ne vieną kartą. Kai buvome visai mažučiai mūsų smegenyse tvirtai lindėjo įsitikinimas, kad mama yra pati gražiausia, o tėtis pats protingiausias. Kai tapome paaugliais gražiausiomis tapo žurnalų viršelių merginos, o protingiausias aplamai nebeaišku kas, kai kam pats protingiausias tuomet atrodė šustras kiemo draugelis, kuris dabar jau senai prasigėręs ir prašinėja pinigų alui prie parduotuvės. Vėliau vėl ne sykį viskas kito, mainėsi.

Daugelis esame klaidingai įsitikinę, kad tie informacijos (įsitikinimų, požiūrio) pasikeitimo procesai mūsų smegenyse yra savaiminiai. Nieko panašaus. Niekas ten savaime nevyksta. Viskas pasyviu arba aktyviu būdu ten suformuojama. Per mūsų asmeninę patirtį, per aplinkos įtaką. Visą laiką ten vyksta judėjimas. Jeigu tie procesai vyktų savaime, neatakuotų mūsų kasdien toks informacijos srautas. Pasaulis neišleistų tiek pinigų reklamai, jeigu tuo būdų nebūtų pasiekiamas rezultatas.

Dar vienas neteisingas ir trukdantis įsitikinimas yra tas, kad pats negaliu  padaryti įtakos vienus įsitikinimus pakeičiant kitais. Labai dažnas pasislepiame po pasakymais “…na, ką jau padarysi, toks aš esu..“,  “…man taip atrodo..“ Savo mintis, įsitikinimus, suvokimą priimame kaip duotybę. Tai vienas iš pačių nenaudingiausių įsitikinimų. Įsikalbėta bejėgystė.

Yra visiškai atvirkščiai. Žmogus turi pačią didžiausią galią valdyti savo mintis, įsitikinimus, suvokimą. Daug didesnę negu tai galima atlikti iš šalies. Sunku tai daryti kol esame vaikai, kol visas pasaulis apie mus siekia tapti mums autoritetais, o mes patys neturime jokios patirties, arba turime jos labai mažai. Tačiau kai jau suaugome ir susikaupė kritinė masė asmeninės patirties viskas pasidaro įmanoma. Nenoras valdyti savo mintis ir įsitikinimus, atleisk už išsireiškimą, tačiau tai greičiau apsileidimas, o ne “..realybes suvokimas..“

Taigi Geroji žinia yra ta, kad smegenis galima  pakankamai nesunkiai išsiplauti. Iš jų galima išvalyti informaciją, kuri ten patalpinta ir įdėti informaciją, kuri norime, kad ten būtų. Tam yra begalės technikų ir metodikų.. Viena iš šiuo metu populeresnių technikų – NLP. Tačiau ji toli gražu ne vienintelė. Žodžiu pasirinkimas nemažas. Tau tereikia panaršyti ir pasirinkti kas tau tinka.

Aš “plaudama“ savas smegenis aplamai nesinaudoju jokia sudėtinga technika. Darau tai “paprastuoju būdu“, kurio esmė – sąmoningai atsiriboju nuo nepageidaujamos informacijos ir taip pat sąmoningai ieškau tokios informacijos, kuri stiprintų mano pasirinktą ir man naudingą įsitikinimą.

Į talką išsiplaunant smegenis galima nesunkiai pasikviesti pagalbininkų. Vienas iš tokių pavyzdžių yra Allen Carr knygos skaitymas norint mesti rūkyti. Žmogus pats priima sprendimą – aš noriu neberūkyti. Tada paima į rankas Allen Carr knygą “Lengvas būdas mesti rūkyti“ ir patiki savo smegenis Allen’ui. Šis savo ruožtu profesionaliai jas išplauna. Veikia idealiai. Lenkiu galvą prieš jį, suvokusį kaip padėti milijonams, kurie nori mesti rūkyti.

Viskas prasideda ir baigiasi ten pat – tarp ausų. Jeigu nori baigti storėti ir pradėti lieknėti irgi turi pradėti ten pat. Pasidaryk savo įsitikinimų reviziją. Kas ten pas tave tarp tų ausų tupi? Gal ten pilna tokių šiukšlių kaip:

  • be šokolado aš neišgyvensiu
  • ko vertas gyvenimas jeigu turiu atsisakyti saldumynų…lašinių… kavos… ar dar ko nors
  • taip aš žinau, kad tai mane tukina, bet ką aš galiu padaryti? …aš taip mėgstu…
  • tai ne man…
  • ir …..

Na ir begalės  kitų pačių įvairiausių įsitikinimų, kurie nepraleidžia jokių naujų idėjų, kurie niekais paverčia visas tavo naujas iniciatyvas.

Neapleisk tos srities. Daryk švarą ir tvarką savo smegenyse. Atėjo laikas ten rimtai prasisukti su šluota.