Pradedu!!!

Atlikau mažą tyrimą pagal tinklaraščio lankomumą. Viešoje erdvėje esame dar tik pora savaičių, tačiau jau labai aiškai pasimatė skaitytojų srauto specifika. Per dieną tinklaraščio įrašai peržiūrimi apie 1000 kartų, tačiau čia tik vidutinis skaičius. Po juo slepasi daug ir įdomios informacijos.

Pažvelgus atidžiau matyti labai dėsningas svyravimas. Skaitomumas labai išauga sekmadienį ir pirmadienį. Skaitytojų banga labai pradeda kilti sekmadienio popietę, pirmadienį nuo pat ryto ir visą dieną tebesilaiko aukštas skaitytojų aktyvumas, kuris pradeda kristi pirmadienį vakarop. Sekmadienio vakare arba pirmadienio ryte būna pasiekiamas savaitės skaitomumo pikas.

Kitas klausimas, į kurį atkreipiau dėmesį, – Ką skaitytojai skaito skirtingu laiku? Didžiojo srauto (sekmadienio popietė, pirmadienis) metu labiausiai skaitoma Lieknėjimo programa. Kitomis savaitės dienomis – naujai publikuojami įrašai.

Duomenų yra nepakankamai, kad būtų galima pretenduoti į rimtesnes mokslines išvadas. Tačiau ir tas mažas kiekis duomenų patvirtina tai, ką jau žinau iš asmeninės patirties ir ilgamečio aplinkinių žmonių stebėjimo. Taigi visa tai apibendrinsiu ir pasidalinsiu  įžvalgomis.

Sekmadienis yra ta diena, kai esame labiauisai pailsėję, kita vertus, ilgiausiai atsitraukę nuo visų savo “slėptuvių“ – darbo, intensyvaus bendravimo. Esame jau šiek tiek ilgiau pabuvę su savimi, tad į šviesą pradeda lysti nepasitenkinimas, priekaištai sau, kaltė. Tai, ką savaitės bėgyje pavyksta nuslopinti, nustumti į minčių sandėliuko kampą.  Dažnai savaitgalis dar buvo pažymėtas didesniu maisto, alkoholio kiekiu. Tokiu atveju  chroniškas nepasitenkinimas dar labiau sustiprinamas šviežia moralinių pagirių energija.

Sekmadienio popietė – tvirtų pasiryžimų metas. “…Viskas, daugiau taip nebegaliu! Nuo rytojaus….“. Galbūt kas nors yra tiksliai tai apskaičiavęs, tačiau aš bandysiu spėti. Manau, kad daugiau kaip 2/3 sprendimų mesti svorį yra priimami būtent tuo laiku – sekmadienio popietę. Taigi kiekvieną pirmadienį galėtume paskelbti Pasauline dietos pradžios diena.

Tai nei gerai, nei blogai. Tai tik tendencija. Kita tendencija yra ta, kad sprendimas lieknėti yra greitas, paremtas emocijomis. Pats pažadas lieknėti yra netgi labiau ne sprendimas, o viena iš nusiraminimo formų. Tačiau tai jau kito straipsnio tema, šią mintį planuoju pavystyti ateityje.

nuotrauka iš http://www.freerepublic.com