Užpilų pastai įvairovė priklauso tik nuo tavo fantazijos 🙂

Kasdienių darbų ritmas neleidžia nuklysti į kulinarinius eksperimentus… Bet nosies nenukabinu, nes greitas maistas – skanus ir sveikas. Valgau tris kartus per dieną, todėl net ir labai skubėdamas stengiuosi mėgautis maistu – kartais gerai pažįstamą patiekalą skanauju it pirmą kartą. Ne per seniausiai tau pristačiau savo greito maisto idėją (pirmasis straipsnis čia), šiandien ją pratęsdamas pasidalinsiu savo mintimis apie užpilus, pastą, kuskusą ir ryžius.

Užpilai

Dažnas mano draugas yra prisiekęs pastos fanas, vis dar perkantis savo užpilą iš prekybos centro. Dažnas mano draugas bando mane įtikinti, kad paruoštas užpilas yra skanesnis, nei jis pats pasidarytų. Tokiu atveju mes kartu gaminame pietums pastą, ir jis supranta, kad pagaminti užpilą yra labai paprasta, o jo skonis pranoksta bet kurio pirktinio.

Kada paskutinį kartą gaminai sau pastą su skaniausiu pasaulyje užpilu? Jei tai buvo taip seniai, kad vis dar nepameni, vadinasi, per seniai ir laikas tai padaryti. Man itališka pasta yra neatsiejama nuo česnako, raudonėlio, baziliko ir pomidoro – visi kiti ingredientai yra fantazijos reikalas. Pastos užpilas yra taip lengvai ruošiamas ir pritaikomas, kad be vargo galima pajudinti seniausius šaldytuvo rezervus.

Turiu per daug morkų? Ne bėda, pakepinu česnaką, morkas, sudedu kubeliais pjaustytus pomidorus, pagardinu raudonėliu ir baigta (niekada nepamirštu druskos ir juodųjų pipirų). Turiu per daug cukinijų? Darau tą patį, tik vietoj morkų dedu cukinijas. Arba dedu ir morkas, ir cukinijas. Tokį patį principą taikau ir mėsai. Mėsą supjaustau kąsnio dydžio gabalėliais, apkepinu, pridedu česnako, pomidorų ir valgau.

Toks užpilo gaminimo algoritmas yra labai lengvai pritaikomas daugeliui produktų. Ir svarbiausia, kad jis užtrunka ne ilgiau nei trunka išvirti pastą – užkaičiu puodą su vandeniu ir tuo pačiu pradedu kaitinti keptuvę užpilui.

Tiesa, kartais dėl sezoniškumo negaliu rasti skanių pomidorų – tada renkuosi pomidorų tyrę arba konservuotus pomidorus. Jų galima rasti praktiškai kiekviename prekybos centre. Svarbiausia atidžiai patikrinti sudėtį, nes ten kartais galima rasti cukraus arba skonio stipriklių, o aš jų vengiu.

Kuskusas ir ryžiai

Aš labai mėgstu gaminti užpilus, bet kartais norisi juos valgyti su kažkuo kitu nei pasta. Tokiais atvejais renkuosi kuskusą arba ryžius.

Apie kuskusą jau rašiau ir pasiūliau jį paragauti su kepintomis daržovėmis (receptą rasi čia). Taip pat ten gali rasti instrukcijas, kaip jį paruošti ir kokį geriausia pirkti.

Ryžiai taip pat puikiai tinka prie užpilų. Aš renkuosi basmati rūšies ryžius. Jie charakterizuojami kaip birūs ir aromatingi. Žinoma, jei gaminu daugiaryžį (itališkai – risotto), renkuosi lipnius ir daugiau krakmolo išskiriančius ryžius, bet šiuo atveju man reikia birumo. Panašiai kaip pastą, ryžius yra labai lengva paruošti: vandens ir ryžių santykis 2:1, vandenį užverdu, supilu ryžius ir sumažinęs kaitrą palieku virti iki neliks vandens (puodas visada uždengtas, ryžiai nemaišomi). Donata ryžių paruošimą labai detaliai aprašė recepte apie žuvies karį (rasi čia).

Jei jauti, kad užpilas netinka su ryžiais ar kuskusu, gali juos maišyti su pakepintomis daržovėmis – puikiai dera morkos, cukinijos, baklažanai ir visos kitos tavo mėgstamos daržovės.

Jei radai neįtikėtiną greito maisto kombinaciją – nupaveiksluok, aprašyk ir dalinkis su visais Lieknaisiais Gurmanais. Siųsk martynas@lieknas.com.