Skanūs ir sultingi vilkešeriai

Žuvis yra skanu, maistinga ir labai tinka Lieknųjų Gurmanų mitybai. Vilkešeriai (angl. sea bass, kartais nesuprantu, kodėl jie nepavadinti tiesiog jūros ešeriais) yra labai lengvai ir greitai paruošiama žuvis – jos tekstūra tvirta, mėsa balta, o dėl savo formos yra labai kompaktiška ir puikiai atrodo paserviruota.Net jeigu išmesime sviestą, yra galybė būdų paruošti šią žuvį – daugelis šeimininkių yra įsitikinusios, kad žuvies skonis geriausiai atsiskleidžia kepamos svieste. Bet mes sviesto nevalgome, o iš kitos pusės, žuvies skonis geriausiai atsiskleidžia, kai kartu su ja nėra gyvulinių riebalų (įsivaizduok žuvį, apsuktą šonine ir keptą orkaitėje). Mano skoniui rozmarinas, citrina ir pipirai labai gerai draugauja su bet kuria balta žuvimi.

Tau reikės:

  • Nedidelio dydžio vilkešerio (apie 400 g);
  • Rozmarino šakelės;
  • Citrinos griežinėlio;
  • Šlakelio baltojo vyno;
  • Druskos, pipirų ir aliejaus.

Gaminimas

Įjungiu orkaitę kaisti iki 200 laipsnių.

Žuvies oda lengvai įrėžiama peiliu

Kol įkais orkaitė, lengvai per visą žuvies plotį peiliu įrėžiu žuvies odą trijų centimetrų intervalais (taip žuvis geriau įsisavins druską ir lengviau perkeps), į pilvo ertmę įdedu rozmarino šakelę, druskos ir pipirų. Apšlakstau ją aliejumi, apibarstau druska ir pipirais. Tada žuvis, apšlakstyta baltuoju vynu, keliauja į jau įkaitusią orakaitę ir ten praleidžia apie 20 minučių. Patikrinu, ar iškepusi: duriu peiliu į storiausią vietą, pasuku ir matau mėsos spalvą – jei balta, jau iškepusi. Prieš patiekdamas ant žuvies išspaudžiu citrinos griežinėlį. Labai skani, paprasta ir sultinga žuvis.

Dažnai žuvį serviruoju su salotomis – puikiai dera su gražgarsčių salotomis (rukola), saldžiais pomidorais ir šiek tiek aštrumo. Taip pat mėgstu ją valgyti kartu su žaliuoju padažu, kurio receptą rasi čia.

Mėgaukis!