Ilgalaikis nuovargis lieknėti nepadės

Šimtą kartų girdėta tiesa. Jeigu būsi nepailsėjęs, organizmas prašys daugiau maisto. Aprašysiu vieną paprastą, amerikiečių atliktą, eksperimentą. Tirtos dvi žmonių grupės. Vienos grupės žmonės naktį miegojo 8 valandas, kitos –  4 valandas.

Kitą dieną abiejų grupių žmonės maitinosi iki soties, ir buvo pamatuotas jų kalorijų suvartojimas. Žmonės, kurie turėjo galimybę miegoti 8 val., valgydami iki soties suvartojo vidutiniškai 559 kcal mažiau už tuos, kuriems buvo leista miegoti tik 4 val.

Taip pat buvo nustatytas tiriamųjų kalorijų balansas, t. y. apskaičiuota, kiek kcal jie suvartojo ir kiek išeikvojo. Pasirodo, kad ir čia didžiulė netvarka. Mažai miegojusiems žmonėms pavyko suvartoti beveik 450 kcal daugiau negu išeikvoti.

Nereikia suabsoliutinti, kad visi turime miegoti ne mažiau kaip 8 valandas. Esame skirtingi. Ilsėtis reikia tiek, kad jaustumeisi pailsėjęs. Vienam pakaks 6 val., kitam pritrūks ir tų pačių 8 val.

 Šaltinis: 

Brondel, L., et al.  Acute partial sleep deprivation increases food intake in healthy men. American Journal of Clinical Nutrition (published ahead of print; available online March 31,2010)

nuotrauka iš http://footage.shutterstock.com