Labai sultingas ir minkštas upėtakis

Daug laiko praleidžiu knisdamasis po parduotuvių lentynas. Arba tiksliau – po šaldytuvus. Ten dažnai randu daug daug gerų dalykų, o visai neseniai viename prekybos tinkle aptikau upėtakius. Suprantu, jog tai nėra kažkoks nematytas stebuklas, bet jų kaina buvo labai gera, o galvoje kirbėjo senai matytas Jamie Oliver receptas.

Visų pirma, Jamie Oliver vertinu kaip fenomenalų verslininką, kuris iš hobio užaugino industriją. Bet jei kas nors ginčysit jo verslumo gabumus, tai kulinarinių gebėjimų nelieskit. Jis nėra vienas tų “daug oficialių vertinimų surinkusių aukštos klasės virtuvės gurmanų“, bet jis yra tiesiog maisto ir jo potencialiai geriausio paruošimo specialistas. Na, vienintelis dalykas, kuris mane atbaido nuo jo virtuvės, yra jo paties antsvoris, bet užsidėjus Lieknųjų Gurmanų akinius dažnai galima pažvelgti į jo receptus ir surasti kažką tinkamo.

Šį kartą ruošiau upėtakius pagal Jamie Oliver receptą, bet su savais pakeitimais.

Reikėjo:

  • 600 g išvalyto upėtakio;
  • Saujos plačialapių petražolių;
  • Citrinos;
  • Druskos, pipirų ir aliejaus.

Viskas vyko labai greitai. Įkaitinau orkaitę iki 200 laipsnių. Upėtakį suraižiau peiliu (iki 10 rėžių vienoje pusėje, ne gilesni nei 0,5 cm). Įtryniau druska, pipirais, tarkuota citrinos žievele ir aliejumi. Į pilvo ertmę prikišau petražolių ir citrinos griežinėlių. Paruoštą upėtakį kepiau ant grotelių virš kepimo skardos. Po pirmų 8 kepimo minučių jį apverčiau ir kepiau dar tiek pat. Kartu su upėtakiu kepė ir citrina, kurios sultis užspaudžiau ant iškepusios žuvies. Patiekiau su skaniomis salotomis. Rekomenduoju išmėginti pirmai progai pasitaikius – fantastiškai skani ir sultinga žuvis.