Sočiosios pupos

Kartais galvodamas apie pietus būnu nusiteikęs labai drūtai – norisi kažko, kas rimtai atsigultų pilve ir suteiktų daug energijos tolesnei veiklai (ypatingai, jei ta veikla susijusi su fiziniu krūviu).

Ragavai kada konservuotų pupų pomidorų padaže? Mano brolis sako, kad tai kaubojų maistas. Aš su juo sutinku ir renkuosi jas, kai noriu pasisemti papildomos energijos likusiai dienos daliai (jos sparnų neužaugina, bet į orą pakelti gali 🙂 )

Pupos pomidorų padaže yra dažniausiai aptinkamos prekybos centrų lentynose, o tuose konservuose rasi visą sąrašą blogiečių (cukrus, skonio ir kvapo stiprikliai ir taip toliau). Aš blogiečių vengiu, todėl tokias pupas gaminu pats. Tai yra labai paprastas, labai ekonomiškas, labai patogus valgyti iš termoso ir, be abejo, fantastiškai skanus patiekalas.

Pupos galiūnės (4 valgytojams)

Reikės:

  • 500 g džiovintų ir iš vakaro pamerktų pupų;
  • 2 x 400 ml savo sultyse konservuotų pomidorų skardinių;
  • 4 vidutinio dydžio morkų;
  • Poros rozmarino šakelių;
  • 3 česnako skiltelių;
  • Aitriosios paprikos pagal aštrumo poreikį;
  • Rūkytos paprikos (pagal skonį);
  • Druskos, pipirų ir aliejaus.

Šiltiems patiekalams gaminti aš naudoju straipsnyje Troškink! aprašytą metodiką (rasi čia). Paruošimas yra greitas – aktyvaus darbo prie viryklės ne daugiau nei 10 minučių ir dar papildomai apie 40 minučių lėto troškinimo, per kurį visi skoniai apsikeičia ir įsigeria į pupas. Į įkaitiną aliejų (puode, kuriame troškinau) sudėjau griežinėliais supjaustytas morkas. Kai morkos pradėjo ruduoti, sudėjau nuskabytus rozmarino lapelius, susmulkintą česnaką ir aitriąją papriką. Už minutėlės supyliau pupas ir savo sultyse konservuotus pomidorus. Paskaninau rūkyta paprika ir palikau troškintis. Pabaigoje sureguliavau skonį su druska, pipirais ir patiekiau valgytojams.

Seniai pamirštas patiekalas, kuris maloniai nustebino ir tikriausiai suras nuolaqtinęvietą mano racione. Linkiu visiems skanių pupų galiūnių ir… kaip sako mano draugė, kiekviena pupytė turi savo muzikytę, kiekvienas žirniukas turi savo garsiuką 🙂