Perlinių kruopų ir varškės kotletai

Kotletai yra gerai. Nes:

1) skanu;

2) paprasta;

3) galima iškept beveik iš bet ko;

4) lietuvio ausis, vos išgirdusii žodį „kotletas“, nusiunčia į smegenis signalus išskirt daugiau skrandžio sulčių.

Ei, minutėlę. Iš bet ko? Tikrai taip. Iš kruopų, daržovių, mėsos, žuvies arba kelių iš karto. Tereikia sudėti jūsų skonio receptorius maloninančius produktus, įkalti kiaušinį ar du, įberti ko-nors-kad-surištų (anksčiau berdavot miltus arba džiūvėsėlius, dabar teks berti manus ir luktelėti, kol pabrinks), prieskonių nepagailėti ir karštame aliejuje apkepti. Žodžiu, nebijokite bandyti.

Perlinės kruopos ir varškė gal ir neskamba kaip vakarėlis, t. y. nepultumėte gaminti it akis išdegę vos perskaitę pavadinimą, tiesa? Be reikalo, laaaaabai be reikalo. Kai pirmąsyk jų paragavau, labai norėjau abejoti, ar man nemeluoja, ar čia tikrai perlinės kruopos ir varškė. Akys rodė, kad taip, liežuvis rėkė, kad nesąąąmonė, per paprasti produktai, kad šitaip gardu būtų. O paskui pradėjau juos kepti ir kepti, ir net Liekniesiems Gurmanams pritaikymą sumąsčiau. Raitokitės rankoves.

Perlinių kruopų ir varškės kotletai

10-12 nelabai didelių kotlečiukų reiks:

  • stiklinės perlinių kruopų
  • 300 g liesos varškės
  • 2 kiaušinių
  • 3 šaukštų manų kruopų
  • druskos
  • pipirų
  • aliejaus kepimui

Procesas:

Perlines kruopas iš vakaro užmerkiame šaltame vandeny. Rytą vandenį nupilame, pripilame šviežio, pasūdome ir verdame apie valandą, kol kruopos suminkštėja. Nupilame vandens perteklių ir paliekame ataušti

Į kruopas sudedame varškę, įmušame kiaušinius, suberiame manus, pasūdome, pipirais pagardiname. Gerai išmaišome ir paliekame mažiausiai pusvalandžiui, kad manų kruopos išbrinktų ir kotletams sulipti padėtų.

Keptuvėje įkaitiname porą trejetą šaukštų aliejaus. Drėgnomis rankomis suformuojame kotlečiokus, dedame į karštą aliejų ir kepame iš abiejų pusių 5-7 min, kol dailiai apskrunda. Valgome su natūraliu jogurtu, mėgstamomis žolelėmis pagardintu. Skanaus.