Šiame straipsnelyje pasidalinsiu savo patirtimi, kaip greitai, patogiai ir skaniai įsigudrinau papusryčiauti / papietauti darbe ar kelionėje. Na, įsivaizduokit, kaip estetiškai atrodo termo puodelis ant jūsų darbo stalo, jokio įžūlaus kvapo ir maistingas, šiltas turinys viduje! Tai bus košių iš dribsnių termo puodelyje debiutas.

Truputis priešistorės. Viskas prasidėjo nuo paprastų grikių kruopų, kurias vakare besiruošdama ateinančiai darbo dienai įberdavau į plastikinę dėžutę, užpildavau verdančiu vandeniu, uždengdavau dangteliu ir palikdavau nakčiai. Ryte rasdavau puikiausiai išbrinkusius grikių grūdus, tinkamus pietums darbe. Tai ankstesnis variantas pietums.

O paskui gavau dovanų termo puodelį, tada ir įvyko mano greito maisto atradimai. Pirmieji ten papuolė grikiai. Užpyliau juos verdančiu vandeniu ir, praėjus vos 30 min., pažiūrėjau, kas vyksta viduje. Grikiai buvo išbrinkę ir karštutėliai! Patyriau tikrą atradimo džiaugsmą ir supratau, kad termo puodelis ne tik grikius išbrinkins, bet ir išvirs dribsnių košes, kurias galėsiu valgyti šiltutėles. Taip ir buvo.

Kokie dribsniai tinka? Man labiausiai patiko grikių kruopos (brinkinu ne grikių dribsnius, o sveikus, nesladytus grūdus), avižų, trijų grūdų, miežių, ryžių dribsniai, o 7 grūdų dribsniai nepasitvirtino kaip tinkami brinkinimui. Ypač puikiai išbrinksta grikiai, būna tokie birūs, skanūs, dar geresni nei virti!

Gaminimo procesas –2 min. Darau taip: imu termo puodelį (450 ml), įpilu maždaug ½  ar truputį daugiau puodelio tūrio dribsnių ir užpilu verdančiu vandeniu, pasūdau, pamaišau, tada dar įpilu vandens iki pat viršaus. Užsuku dangtelį, užsklendžiu tą skylutę, skirtą gerti, ir palieku puodelį ramybėje 30 min. Išbrinkusių dribsnių prisipildo visas puodelis ir jie būna karšti. Taip paruošiu bazinį valgį.

Kol vyksta procesas puodelyje, suvalgau kokį obuolį. Tiesiog savaime susiklosto tinkamas laikas pasimaloninti vaisiais prieš valgį

Paskaninimui naudoju priedus. Jei norisi saldžiai, iš anksto užmerkiu džiovintų abrikosų (supjaustau mažesniais gabaliukais) ir razinų. Arba užpilu džiovintus vaisius verdančiu vandeniu tuo pat metu, kai ruošiu dribsnius. Razinos tampa sultingos ir skanios. Jei norisi sūriai, pridedu varškės (varškė man labai patinka su miežiniais dribsniais arba grikiais). Priedus bevalgydama įmaišau tiesiai į puodelį. Kartais nededu jokių priedų, tiesiog dar pasūdau ir permaišau pačią košę, kad būtų tokia vientisa („mutni“). Tada kaip priedą pasipjaustau pomidorų, agurkų ir t. t.

Jei žinau, kad darbe verdančio vandens nebus arba laukia kelionė, užsiplikau dribsnius namuose, mažiausiai 30 min. iki išvykimo. Reikia užpilti anksčiau, antraip nespėjęs susigerti į dribsnius vanduo, išbėgs į rankinuką.

Turiu du termo puodelius. Vienas visuomet būna darbe (į dabą nešuosi tik dribsnius), o kitas namuose, skirtas extra atvejams.

Tai tokia mano patirtis su termo puodeliais. Svarbiausia čia ne receptas, o gaminimo būdas. Žinau, kad esate kūrybingi ir prigalvosite daugiau variantų. Pasidalinkite. Tikiuosi, kad pravers mums visiems, mielieji Lieknieji Gurmanai 🙂 O svarbiausia, kad termo puodelyje košė niekada neprisvyla 🙂 Skanaus!