Ruslan Bolgov

Šiandien svečiuose pas mus virtuvės grandas Ruslan Bolgov. Išmanusis skonio detektyvas nuolatos džiugina mus puikiais receptais ir gerų emocijų doze. Dalyvavęs šokių projekte “Šok su manimi” ir ten palikęs 17 kg, Ruslan dalinasi savo mintimis su Lieknaisiais Gurmanais.

Virtuvės virtuozas pataria, kad geriausias ir patogiausias laikas atsisveikinti su antsvoriu yra vasara, kai gausu vaisių, daržovių, o dėl šilto oro norisi valgyti lengvai ir gaiviai. Esant tokiai vaisių įvairovei galima nesukant galvos maitintis jais nuolatos, o iš šaldytuvo ištrauktas obuolys ar arbūzas nepamainomai atgaivins karštą vasaros dieną.

Pats Ruslan atsikratė antsvorio taip pat vasarą dalyvaudamas projekte “Šok su manimi”. Per tris mėnesius, šokant ir labai lengvai maitinantis išgaravo 17 kg. Ruslan sako, kad jo mėgstamiausias maistas tuo metu buvo natūralios pasukos su sėmenimis – tai gaivinantys ir energijos suteikiantys produktai.

“Man pavyko sulieknėti, nes aš galiu sau leisti valgyti kiek aš noriu, bet niekada nevalgau pilnų porcijų – ragauju, valgau 8 – 10 kartus per dieną po mažą kiekį. Niekada nesijaučiu apsunkęs ir esu kupinas energijos” – džiaugiasi virtuvės šefas. “Dažnai žmonės persivalgo – valgo sriubą, kepsnį ir dar desertą. Labai daug įvairaus maisto vienam kartui, turėtų būti sunku atsistoti nuo stalo.”

Ką Ruslan pataria Liekniesiems Gumanams?

“Kai atšals oras ir norėsis šiltesnio maisto siūlau rinktis troškinius. Apkepate kubeliais pjaustytą kiaulieną (išpjovą, nugarinę arba kumpį), pridedate daržovių ir troškinate aluje – nuostabus skonis” – paprasta ir aišku. Mums toks maistas patinka.

Gaminant, Ruslan siūlo keisti grietinėlę į kokosų ar sojų pieną. Taip pat galima troškinti tiesiog liesame piene.

“Alyvuogių aliejus apsaugo nuo laisvųjų radikalų. Labai mėgstu skanų aliejų – atsimenu vaikystėje, laukdamas kol tėvai parveš maistą į namus, skanaudavau juodą duoną pamirkytą saulėgrąžų aliejuje.”

Ruslano receptas vasarai

Gaivus braškių kokteilis su imbieru

4 asmenims reikės:

4 stiklinės braškių
1 gabaliukas imbiero (1 cm ilgio)
1 stiklinė ledukų

Viską sudedame į maišytuvą ir suplakame – fantastiškai skanu.