Vasara yra nesibaigiantis grilio laikas. Esu labai laimingas, nes galiu kepti grilį namuose – jei tik turėčiau laiko, tai daryčiau kiekvieną dieną kol pabostų. Kitą vertus, gerai, kad laiko neturiu ir grilis yra užkuriamas specialiomis progomis.

Kaip tik tokia proga yra jautienos antrekotas.

  • 300 g jautienos antrekoto
  • 1 didelio pomidoro
  • Kelių cukinijos griežinėlių
  • Nedidelės morkos
  • 2-3 bulvių
  • 50-100 ml pieno
  • Čiobrelio

Antrekotas yra pjausnys iš priekinių šonkaulių (tiesiogiai išvertus iš prancūzų kalbos, tai reikštų „tarp“ „šonkaulių“). Iš principo jautiena yra skani mėsa, bet viena labiausiai intriguojančių jos dalių yra antrekotas – daug skonio, aiški tekstūra ir nesunkiai randamas mėsos turgeliuose (kainos ir kokybės santykis dažniausiai pranoksta lūkesčius).

Ant grilio kepta jautiena patiekta su švelnia bulvių koše yra nepakartojamas duetas. Pirmiausiai išėmiau mėsą iš šaldytuvo ir patryniau ją su aliejumi ir juodaisiais pipirais. Tada pradėjau ruošti bulvių košę. Manau kiekvienas turime savo metodą, bet aš stengiuosi kuo paprasčiau – išvirtas bulves su šlakeliu aliejaus, karštu pienu ir šviežiu čiobreliu sutryniau ir sureguliavau skonį su druska ir pipirais.

Prieš baigiant gaminti bulvių košę, uždėjau ant grilio mėsą ir išilgai perpjautą morką. Po 6 minučių mėsą apverčiu ir uždėjau ant grilio kelis cukinojos griežinėlius. Dar po 6 minučių nuo griliaus nuėmiau antrekotą ir leidau jam pasiilsėti 5 – 10 minučių, per kurias baigiau kepti morkas, cukiniją ir trumpam uždėjau pomidoro griežinėlį (keletai minučių, kad gautų fantastiško dūmo kvapo).

Per 12 kepimo minučių jautiena buvo pusiau iškepusi (su daug sulčių ir rausvu viduriu). Per 20 kepimo minučių 2.5 cm storio kepsnys būtų pilnai iškepęs. Kiekvienas kepa pagal savo pasirinkimą, bet svarbiausia yra karštos anglys.

Mėsą ir apkeptas daržoves apibarsčiau druska ir patiekiau su bulvių koše.