Sveiki LG ir jiems prijaučiantys, prieš porą dienų išmėginau šį receptą pati, nors apie jį buvau girdėjus jau labai seniai, tiesiog dabar ieškau kuo galiu pakeist taip mano mėgtą lydytą sūri. Taigi pakeičiau ši tą, kad tiktų mums ir štai rezultatas.

Porcijos apytikslės, nes daug kas priklausys nuo to, ko jūs norite. Jei tvirto, pjaunamo sūrio – gal geriau nedėt jogurto, kuriuo pakeičiau grietinę, mat ji duoda skystumą gaminiui. Jei tepamo sūrelio – tada jogurto reikia daugiau. Kiaušinio trynys, manau, duoda tik spalvą, galima jo nedėt, jei norisi balto, o ne kreminio sūrelio. Na ir soda, kuri sukelia daugiausiai diskusijų, nes visi sako, kad ji jaučiasi. Tik aš, iš savo patirties žinau – jei nugesinu ją acte ji nesijaus. Žodžiu, teks patiems paeksperimentuoti, kol atrasite savo receptą. Man iš karto pavyko puikiai – gavosi vidutinio kietumo, įmanoma tepti, bet už parduotuvinį kietesnis.

Priedai pagal skonį ir fantaziją. Pievagrybiai, lašiša, kmynai, česnakas. Sekmes ir skanaus.

Reikės:

  • 600g. varškės
  • apie 200 g. jogurto
  • 1.5 nubraukto a.š. sodos
  • druskos pagal skonį
  • 2 kiaušinio tryniai
  • priedai

Į varškę suberiam nugesintą sodą, jogurtą ir gerai ištrinam arba sublenderiuojam. Paliekam 15-30 minučių, vis pamaišom.

Dedam varškę į puodą, kuriame virsite, galima virti ir vandens voneleje – viskas truks daug ilgiau, bet puodas nesvils. Dedam kiaušinį druską ir verdam ant lėtos ugnies pastoviai maišydami. Varškė pradeda lydytis ir pasidaro skysta. Neišsigąskit varškės kruopelių – iki kol viskas užvirs jų neliks. Kai užvirs, nuimkite nuo kaitros, dėkite priedus, pilstykite į indelius, o pravėsus statykite į šaldytuvą.

Nebandžiau su makaronai, bet sakė super – geriau nei pirktinis. Skanaus.