Šitokią vakarienę (naktinienę) apturėjau praeitą penktadienį ir jums visiems to linkiu. Žinoma, tai nebus kasdienis valgis, o greičiau – šventė. Tačiau tik šventės daro mūsų gyvenimą gražesnį ir prasmingesnį. Taigi:

Kas gali būti puikiau, gurmaniškiau, ekologiškiau ir vasariškiau, nei VIRTI VĖŽIAI (geriausia – ant to paties ežero kranto)

Paskutinį kartą vėžius valgiau ankstyvoje vaikystėje. Todėl, kai gavau pasiūlymą keliauti į ežeringą Sėlių kraštą, tiesiog negalėjau nesutikti. 

Receptas prasideda tuo, kad susirandat tinkamą ežerą, tada – puikią kompaniją su žibintuvėliais. Sulaukiat tamsos. Žinoma, pasiruošiat katilą su daug, daug krapų (apie pusę tūrio), kvapniųjų pipirų, lauro lapelių ir druskos pagal skonį. Susirandat iš kompanijos tą, kuris nenori bristi į naktinį ežerą ir įpareigojat jį kurstyti laužą ir užvirint katilą. Visi kiti einat ieškoti vėžių. Prisimenat, kad galima (ir net būtina) maistui vartoti tik rainuotuosius vėžius, nes jie yra svetimžemiai ir naikina ne tik vietines vėžių rūšis, bet net ir žuvų ikrus ar smulkias žuveles. Vietinių rūšių vėžius naikinti griežtai draudžiama – gausit baudą. Taigi, ginkluoti žibintuvėliais ir pintinėlėmis, maišiukais (ar ką dar sugalvosit, tik ne plastikiniais maišeliais) graibaliojat po kelmais, šiekštais, dairotės vandenyje… (Tą darydami nepamirškit, kad vėžiai turi žnyples 😉 Bet tas gnybtelėjimas nėr toks jau baisus :)) Pažiūrim į vėžio uodegėlę ir, jei ji ne raina – paleidžiam 😉  Visus rainus – į maišelį. Kai jau nuspręsit, kad gana – nešat ir verčiat į verdantį katilą kartu su prieskoniais. Itin dideli švaramėgiai gali vėžius dar perplaut. Tačiau, kaip sakoma, vėžiai yra vandens švarumo indikatorius…

Kai vėžiai išvirę (raudoni) – kraunam į dubenį ir vasaros delikatesas paruoštas. Prie jų nieko daugiau nereikia. Kitas mokslas – kaip juos valgyti 😉 Vėžių valgomos uodegėlės ir žnyplės. Galima valgyti ir šiltus, bet dažniausiai valgomi ataušę.

Taigi, geros kompanijos ir gurmaniškų vasaros naktų!

Žinoma, galima laimikį pasilikti ir pusryčiams. Tereikia gyvus sudėti į to paties ežero vandens pripiltą vonelę. Tačiau tai bus jau nebe tas pat.