Artėjant žiemai ir orams vis labiau vėstant dažnai gaminu sriubas. Kažkada esu minėjęs, kad mano virtuvėje sriuba yra skystesnis troškinys. Taip, yra panašiai, bet į šią kategoriją neįtrauktos trintos sriubos, kurios yra vienareikšmiškai mano mėgstamiausios sriubos. Svarbiausia, kad jos būtų pagaminamos nesunkiai – tada galime jomis mėgautis bet kurią dieną.

Pamenate kai gaminome ėrienos kepsnį? Tada svečiavosi draugas Giedrius, kuris labai mielai ją valgė. Bet šį kartą Giedrius pakvietė mane pietums ir pasidalino neįtikėtinai gardžios moliūgų sriubos receptu. Kaip ir pridera Lieknųjų Gurmanų virtuvei, sriuba rėmėsi labiau augaliniais nei gyvuliniais riebalais, neįtraukė cukraus ir miltų. Tačiau visų svarbiausia – ji buvo tokia skani ir paprasta.

Reikės:

  • Vienas moliūgas (apie 2kg)
  • 1l sultinio
  • 200ml kokosų pieno
  • Svogūnas
  • 2 česnako skiltelės
  • Žiupsnelis maltos aitriosios paprikos
  • Žiupsnelis maltos kalendros sėklų
  • Druska, pipirai, aliejus

Vienas tų receptų, kuriuos galima gaminti užmerktomis akimis – labai aiškus, labai paprastas, o proceso seka pakankamai greita.

Kertinis skanios sriubos akmuo – kokybiškas sultinys. Risotto recepte aprašiau ir paprastą metodą kaip pasigaminti labai skanų sultinį. Aš asmeniškai gaminu sultinio daug ir jį užšaldau į pusės litro talpas. Šiai sriubai Giedrius naudojo jau anksčiau pagamintą sultinį. Žinoma, dėl paprastumo galėčiau rekomenduoti ir greitai gaunamą sultinį iš kubelio, bet gaminant skaniausią pasaulyje moliūgų sriubą naudoti kubelį nevalia.

Taigi, moliūgą supjaustome kubeliais ir sudedame į puodą su įkaitintu aliejumi apkepti. Kepame apie 10-15 minučių. Tuo tarpu susmulkiname svogūną ir česnako skilteles, apkepę viską atskiroje keptuvėje, supilame kartu pas moliūgą. Moliūgui pradėjus minkštėti pilame sultinį, kokosų pieną ir paliekame 15-25 minutėms pavirti. Iš principo siekiame to, kad moliūgas būtų pilnai išviręs. Sriubą pagardiname malta aitriąja paprika (pagal kiekvieno aštrumo poreikius) ir maltomis kalendros sėklomis. Išvirus sutriname ir sureguliuojame skonį su druska, bei pipirais.

Absoliučiai fantastiška sriuba – ačiū Giedriui.