Mano ūgis 1,76, svoris – 65 kg. KMI – 20,10. Norėčiau daugiau priaugti svorio. Laukiu patarimų.

kaip priaugti svorio?

Štai toks klausimas atsirado LG tinklaraštyje gruodžio 8 dieną. Taigi Jonas nori didesnio svorio. Jeigu Jonas būtų vienintelis vaikinas, kuris man uždavė šį klausimą, tai būčiau trumpai brūkštelėjusi atsakymą į komentarus ir tuo mano sudalyvavimas būtų pasibaigęs, tačiau šį klausimą girdžiu nuolat.

Klausia dažniau ne vyrai, bet jų žmonos, kurioms jų partneriai atrodo “per liesi“… Jiems patiems kaip ir būtų gerai, bet vat žmonikei atrodo, kad brangiausias turėtų būti “solidesnis“.

Bet apie viską iš eilės. Pradėkime nuo duomenų patikslinimo. Visų pirma, Jonai, tavo KMI yra ne 20,10. Tavo KMI, be dviejų šimtųjų,  yra 21. Būčiau turbūt nepastebėjusi šitos klaidelės jeigu ne ta aplinkybė, kad mano ir tavo ūgis bei svoris sutampa. Na, o savo KMI aš žinau, taigi ir tavo perskaičiavau tikslumo dėlei.

Pasižiūrėkim ką mums rekomenduoja KMI normos. Jos teigia, kad normalus KMI yra tarp 18,5 ir 25 . Aš truputį įsivedu pasitikslinimą, pritariu nuomonei, kad KMI rikėtų išskirti vyrams ir moterims, atitinkamai: Vyrai 20-25, Moterys 18-23. Yra daug diskusijų KMI klausimu. Amerikiečiai svarsto, kad gal vistik viršutine normalaus KMI riba reikėtų (jau) laikyti 27, japonai mano, kad – 23.

Na, bet mes nei amerikiečiai, nei japonai, o ir, mūsų laimei, KMI buvo pasiūlytas belgo, taigi netolimo mūsų kaimyno. Todėl darykime prielaida, kad jis mums tinka, ir pabandykime juo remtis (nes juk galų gale kitos visuotinai priimtos sistemos šiai dienai kaip ir nėra).  Pasitikėkime teiginiu, kad KMI ribas galime taikyti maždaug visiems, išskyrus  padidintos raumenų masės atvejus.

Iš ko susideda mūsų svoris? Palikime odą, organus ir skeletą ramybėje. Mokslo žmonės sako, kad žmonių populiacijos įvairovė šiuose parametruose nėra didelė. Todėl leiskime sau manyti, kad būtent tai įvairovei ir yra skirtos KMI ribos. Taigi kas lieka? Ūkiškai tariant – raumenys ir lašiniai. Tai ką darysim Jonai? Ką auginsim raumenis ar lašinius?

raumenu auginimas

Jei raumenis, tai patarimo reikia kreiptis pas vyrukus, kurie žino, kaip tai daroma. Vien mitybos pagalba raumenų užauginti nepavyks, teks pridėti spacialias intensyvias treniruotes, o jei norėsi atrodyti panašus į paveikslėlyje besipuikuojantį vyruką, tai ir dar kai ko teks pavartoti…

Kita svorio auginimo alternatyva būtų – kaupti riebalus. Čia vėl pradėkime nuo klausimo. Kur, Jonai, tu norėtum juos sukaupti? Riebalų kaupimui organizme  yra dvi pagrindinės vietos. Paodiniai ir visceralianiai (vidiniai) riebalai.

Jeigu tau mielesni paodiniai riebalai, tai kreipsimės į sumo vyrukus – jie labai gerai žino, kaip tą padaryti. Na, o jeigu dėl kokių nors tau vienam suprantamų priežasčių nuspręsi apsistoti ties pilvo auginimu, tai ką gi, Jonai… dėk daug angliavandenių ir riebalų į tą pačią lėkštę (torčiukai, picos…), valgyk kuo dažniau, vartok visas įmanomas priemones, tokias kaip natrio glutamatas (E621), kurios padėtų tau suvalgyti daug didesnius kiekius maisto, vietoje vandens troškulį malšink gaiviaisiais gėrimais, nepamiršk alučio… Ir jeigu tavo genetika duos tau leidimą, tai po keleto metų tikrai pavyks. Tiesa pasikeis kai kurie kraujo rodikliai ir savijauta, gal net koks mažas infarktėlis… tačiau tikslas priaugti svorio bus pasiektas.

Turbūt mano pasvarstymai ir “patarimai“ skamba nekaip… Tai gal apeikim iš kitos pusės ir pažvelkim pro kitą kampą? Pabandykime vizualizuoti kaip atrodo vyras turintis tokius svorio (65 kg) ir ūgio (1.76 m)  parametrus, kaip tu , Jonai. Kad nereikėtų ilgai aprašinėti, pasitelkime visagali internetą, jis greitai “išspjaus“ mums atsakymą į užklausą. Štai jis – atsakymas, paveikslėlyje.

idealus vyro svoris

Matai, Jonai, turėdami tokius parametrus kaip tu, žmonės modeliais dirba ir duoną iš to valgo. Na gal tavo atveju ir nėra taip, kaip pas šį vaikiną… kaip sakoma  “raumenų anatomiją galima mokytis be vadovėlio“, bet čia jau užsispyrimo, pastangų ir laiko investavimo į visas raumenų vageles  klausimas. Tačiau garantuotai tu, koks bebūtų tavo amžius, tikrai neturi nei išsipūtusio ar nukarusio pilvo, nei už pečius platesnės sėdynės.

Tai kame bėdos, Jonai? Leisiu sau paaiškiaregiauti, greičiausiai, Jonai, turi gyvenimo draugę, kurios KMI didesnis negu tavo…. Taip jau nutinka, kad mes, mergaitės, geriau jaučiamės tuomet kai mūsų KMI yra žemesnis, negu mūsų partnerių (yra netgi tai patvirtinantys moksliniai tyrimai). Mums ne visada pasiseka tai pasiekti iš savo pusės. Ir ką gi mes tuo atveju darom? Ogi labai paprastą veiksmą…. įtikiname savo partnerius, kad tai ne mes  šiek tiek “per didelės“, o tai jie gerokai “per liesi“…

Na, bet jei jau užsukai į svečius pas Lieknuosius Gurmanus, tai naudos sau gali rasti Pirmame Liekųjų Gurmanų programos žingsnyje.

Sėkmės tau, Jonai. Išlaikyk savo puikias kūno formas ir ateityje!