dietaJeigu reikėtų paskelbti Dietos dieną, tai ja taptų pirmadienis. O jei būtų neleidžiama “švęsti“ kartą per savaitę, tai Visuotine dietos pradžios diena taptų sausio pirmoji. Kuri be šių gražių pareigų dar taptų ir metimo rūkyti, metimo gerti, metimo užkandžiauti, metimo… diena. Žodžiu, kad ilgai nevardinti, tai sausio pirmąją galime paskelbti visų žinomų, aprašytų ir dar ne, PRIKLAUSOMYBIŲ ATSIKRATYMO DIENA.

Pavadinti tai pavadinome, bet (kaip visad) iškart turime prieštaravimą. Esu aptikusi tokių mokslo žmonių pamąstymų, kad polinkis nuolat laikytis dietų yra priklausomybė. Tad, kaip čia bus su ta PRIKLAUSOMYBIŲ ATSIKRATYMO DIENA? Visas priklausomybes po Naujųjų metame, o dietinimąsį, kas pasirodo irgi yra priklausomybė,  pradedame?

Na, atrodo, kad taip lengvai susitarti dėl sausio pirmosios dienos nominavimo nepavyks. Tai gal nevarkime ir skirkime šiek tiek laiko pasižvalgyti kaip čia yra su tuo polinkiu nuolat dietintis. Ar tikrai toks elgesys turi priklausomybei būdingų bruožų.

Taigi dalis žmonių turinčių antsvorio problemą yra linkę nepaliaujamai su ja kovoti. Juk būtent taip turėtume vertinti jų desperatišką elgesį blaškantis nuo vienos dietos prie kitos.  Atrodytų, kad žmogus suvokia, kad turi bėdą ir bando ją spręsti, tačiau dėl kažkokių priežasčių jam to nepavyksta padaryti. Tai kokios gi priežastys trukdančios išspręsti antsvorio bėdą? Pabandykim tas priežastis ištraukti į dienos šviesą.

Dietos neveikia

Dažnai girdime sakant nusivylusius.  Ne visai taip. Dietos veikia puikiai. Panagrinėkime kokią (pa)prastutę. Na tarkim Delčios dietą. Išvykau į internetą “parsinešti“ valgiaraščio, kad priminčiau apie ką čia ruošiamės kalbėti ir parnešiau ne tik valgiaraštį, bet ir patirtį. Taigi komentaras iš interneto:

Sveikos merginos,

Na, as pradejau septyniu dienu delcios dieta:
1 diena – 6 virti kiaušiniai.
2 diena – 0,5 kg virtos veršienos arba jautienos.
3 diena – 0,5 kg varškės.
4 diena – 1,5 stiklinės virtų ryžių.
5 diena – 0,5 kg morkų iki 0,5 kg obuolių arba kitų vaisių ar daržovių.
6 diena – 7 su lupenomis virtos bulvės.
7 diena – bet kuris iš ankstesnių dienų meniu
Siandiena jau trecia diena. Nemeluosiu tikrai buvo sunku pirma diena, nes nemegstu valgyti to paties maisto pusryciams , pietums ir vakarieniai 
Buvau sau prizadejusi, kad lipsiu ant svarstykliu tik po 7 dienu, bet mano vaikinas, kuris laikosi kartu dietos (kad man butu lengviau) neistvere ir uzlipo ant svarstykliu, po 2 dienu jis neteko 4 kg, o as 2.5(mano svoris buvo 72kg)
Po pirmos dienos galvojau kad viska mesiu, bet siandiena valgydama varske (kurios nekenciu) neprarandu ryzto  Taigi visoms linkiu stiprybes !!!!

Veikia puikiai… Laikantis tokios dietos per savaitę neteksime apie 5, o gal net ir visų 7 kg.  Taisyklės dažniausiai būna labai aiškios, konkrečios, visiems vienodos. Terminas taip pat būna aiškiai apibrėžtas, dažniausiai trumpas (juk mes kaip tik to ir pageidaujame), na ir rezultatas būna konkrečiai įvardintas, keletas kilogramų, kurie mums yra arba tikslas arba bent jau atrodo, kaip graži pradžia pradedant didijį svorio metimą.

Jeigu mes iš savo pusės tvarkingai ir sąžiningai įvykdome savo įsipareigojimus, tai ši, kaip taisyklė, taipogi įvykdo viską ką yra pažadėjusi. Taigi teiginys, kad dietos neveikia neatitinka tikrovės. Veikia jos puikiai.

Dietos veikia labai trumpai, po jų vėl priaugami prarasti kilogramai

Taip, o kas to nežinojo prieš pradėdamas? Na, gal paaugliukė mergaitė, pradėdama pirmąją savo dietą ir nežinojo, tačiau trisdešimtmetė su dešimties ir daugiau metų dietinimosi patirtimi… ar ir ji šito nežinojo? Dažniausiai dietos aprašymas neapima jokių pažadų laikotarpiui po nurodyto dietoje termino. Tiesa, kartais dietų kūrėjai dietos parašymo pabaigoje įrašo miglotą frazę: …grįžkite prie įprasto maitinimosi, stenkitės nepersivalgyti… arba kažką panašaus.

Tad kodėl puolame kaltinti dietas? Viską ką mums pažada jos išpildo. Na, o ko nepažadėjo (ilgalaikio efekto), tačiau mes patys pasistengėme susikurti lūkesčius, kuriems nelemta buvo išsipildyti, tai neturėtume reikalauti. Ir nekaltinkime dietų kūrėjų. Čia kaip ir su prostitucija, kol yra paklausa bus ir pasiūla.

Kažkurią čia dieną užkliuvo už akių informacija, kad Švedija savaip sprendžia prostitucijos problemą. Verstis prostitucija Švedijoje yra legelu. O pirkti lytines paslaugas Švedijoje yra baudžiama veikla. Iš pirmo žvilgsnio keista, bet ilgiau pamąsčius…. Taigi nebūtų mūsų to begalinio noro greitai, čia ir dabar, nedelsiant, nedarant ilgalaikių gyvenimo būdo pokyčių (kvailai skamba? Taip, kvailai, bet…) atsikratyti savo pertekliniais kilogramais, tai niekas nesivargintų ir nekurtų mums tos nesuskaičiuojamos galybės dietų.

Tai kas po galais čia vyksta? Dietinimosi patirtį turime, pasekmes puikiai žinome. Jeigu ir bandome to nepastebėti, tai mūsų pačių svarstyklės neleis išsisukti. Jų rodyklės šiandien gerokai pasvirusios dešinėn palyginus su ta pozicija, kuri buvo prieš mums pradedant laikytis pirmosios savo gyvenime dietos. Taigi faktai prieš akis, o mes nepaisdami jų nuo šmirinėjame po interneta ir žvalgomės kokios čia dar nebandytos dietos nusistverti “po švenčių“.

Tęsinys