horoskopaiJau užstojo 2013 – tieji. Kaip ir visi save gerbiantys informaciniai portalai Lieknieji Gurmanai skelbia horoskopus. Na, jei atvirai tai į horoskopus žiūrime panašiai kaip patarimą “valgyk dažnai, bet po nedaug“. Tai mums šiek tiek sutrukdė susikaupti ir atlikti šią privalomą metinę užduotį visu rimtumu.

Dar kartą linkime visiems LG bendruomenės nariams ir prijaučiantiems sočių, skanių ir lieknų metų. Na, o horoskopai bus tokie kokių patys sau linkėsime ir jokia rašliava metų nesugadins.

Avinas

Kieta kakta, minkštos smegenys. Dievina alų ir visai nevaldo piniginės turinio. Jis įsitikinęs, kad nutukimas jam negresia, nors pats jau sunkiai beužsiriša batus. Šiemet kaip ir visada maitinsis degalinėse ir turgaus kioskeliuose. Maistui jis visai neišrankus. Didžiausia Avino svajonė yra užpatentuoti išradimą ir praturtėti privertus visą pasaulį valgyti maistą iš dantų pastos tūbelių užgeriant alumi.

Deja, šiai svajonei ir šiemet nebus lemta išsipildyti. Avino išradimu susidomės tik ufonautai trumpam užsukę į Žemę atšvęsti bernvakario. Tačiau ir pastarieji išragavę Avino sukurtų maisto skonių paletę atidės projektą neribotam laikui. Tačiau Avinas nebūtų Avinas, metų pabaigoje savo garaže jis sukurs cukrumi, kofeinu ir alkoholiu prisotintą žalios spalvos pusryčių kremą, kurį bandys parduoti žaliavalgiams.

Jautis

Jei normalūs žmonės geba pasidžiaugti sulieknėjusiais kaimynais, tai Jautis pirštu baksnos į storėjančius. Aiškins ir pasakos kaip jiems kilogramus sudeginti, bet pats nejučiomis dar iki vasaros prisidės 5. Į praeitų metų bikini nebetilps. Sunerims ir imsis žygių prieš augantį svorį. Žygiai toliau nei sofa – šaldytuvas neišjudės ir svoris toliau sėkmingai kaupsis iki rudens.

Atvėsus orams ir pastorėjus aprangai, Jautis puls skleisti naujienas apie sėkmingai sudegintą antsvorį. Skaudu, tačiau niekas juo nepatikės, ir žiemos šventes gali tekti sutikti labai niūriai ir vienišai. To besibaimindamas Jautis ieškos naujų daugų storėjančių kaimynų tarpe ir  dėl išskirtinio padlaižumo jam pavyks. Sakoma, kad Jautis linksta ten, kur vėjelis pučia, tačiau būk apdairus, Jauti, kartais vėjelis gali ir iš po patukusio užpakalio papūsti.

Dvyniai

Aš šiandien kitoks, nei buvau vakar. Toks dvynių moto šiais metais. Vadinasi šiandien aš storas rytoj plonas poryt vėl storas ir taip visus metus.  Kodėl taip? Todėl, kad šiandien aš vegetaras, rytoj kanibalas, poryt veganas ir taip kol išbandysiu viską. O paskui trukt už vadžių vėl iš pradžių.

Paskutiniais šių metų mėnesiais Dvyniai blaškysis tarp kelių pasirinktų jiems labiausiai patikusių mitybos krypčių, kol galiausiai puolę į gilią depresiją užrašys visą savo turtą kokiai nors sektai ir ims propaguoti naują tikėjimą. Tuo ir baigsis Dvynių problemos dėl maisto, kadangi teks valgyti tai kas paduota, o savo apvalumus pridengti neliemenuota paklode.

Vėžys

Konservatorius ir oportunistas. Jeigu jau sykis nusprendė laikytis dietos, tai nieku gyvu jo apsisprendimo nepakeisi. Šie metai neatneš nieko naujo. Vėžiai kurie nusprendė marinti save badu vardan savo kūno grožio, nepakeis savo nuomonės, net ir matydami, kad jų draugai žino būdą kaip pagražinti kūną ir likti sotiems.

Šio ženklo atstovai ir toliau kels vyno taurę per šventes vardan savo įsitikinimo bei skleis žinią, jog vienas saldainis tikrai gyvenimo nesugriaus.

Liūtas

Žvaigždės šnibžda, kad Liūtas mėgėjas išgerti. Ką ten mėgėjas, jis tikras girtuoklis. 2013 metais kamuos rytiniai galvos skausmai. Ilgainiui bus pastebimas dėsningumas – nuėjus miegoti su batais, visada skauda galvą iš ryto.  O prie taurelės reikia ir užkąsti. Kaip priklauso tikram karaliui, jis ir suvalgo daugiau nei sveria. Džiugina tik tai, kad Liūtui negresia nutukimas – visas kalorijas paties pasiutimas sudegina.

Sakoma, kai Liūtui skauda pirštą, visos džiunglės verkia. Oi kad tik pats Liūtas nepradėtų orams atšalus verkti, nes iš šykštumo pajuoduos pamatęs sąskaitą už šildymą. Taip, kad ramybės, ramybės ir dar kartą ramybės žvaigždės siūlo Liūtams 2013 pasisemti.

Mergelė

Raganosio gracija ir triušio fantazija. Niurgzlė ir šykštuolė. Pirmą pusę metų valgys vien perlinių kruopų košę, nes bus neteisingai apskaičiavusios savo metinį virtuvės biudžetą. Vasarą bandys visą savo šeimą įtikinti misti alyviniais obuoliais. Visa laimė, kad Mergelė hipochondriška, tad šeimai pavyks laimėti sunkią kovą dėl teisės kartą per savaitę valgyti mėsą, įtikinus Mergelę, kad ją gali ištikti mažakraujystė ir gali tekti daug pinigų išleisti vaistams.

Rudeniop Mergelę apsės žaliavalgystės idėja, tačiau neilgam. Kai agurkų kaina pakils iki dviejų litų, Mergelė iškilmingai pareikš, kad nėra nieko geresnio už močiutės džiovintus obuolius ir dieduko nupenėtos kiaulės lašinius, kuriuos per Visus Šventus parsivežė iš kaimo. Metus Mergelė pabaigs skaičiuodama ir rūšiuodama riešutus ir razinas, nes jai kils įtarimas, kad prekybos centre ji visus metus permokėjo už Studentų Maistą.

Svarstyklės

Svarstyklės taip ir neapsispręs pamilti save storą ar lieknėti.  Jos mielai maitintųsi restoranuose, nes yra tuščios prabangos apžavėtos, bet kitą vertus niekad neturi tam pinigų. Kadangi abi Svarstyklių rankos kairės, su maisto gamyba joms ne itin. Kai Svarstyklės sumanys išsikepti kiaušinienę tai ji ne tik kad bus nevalgoma, bet ir virtuvę teks remontuoti.

Pagrindinė Svarstykles varginanti bėda yra ta, kad joms be galo sunku apsispręsti. Šiais metais jos galutinai užstrigs pusiaukelėje tarp skirtingų mitybinių teorijų, išanalizuos visą įmanomą pasiekti informaciją leiknėjimo tema ir nepadarys nei mažiausio veiksmo. Tad metų pabaigos sulauks keletu kilogramų pasunkėjusios ir iš nevilties per kitas Kalėdas vienos sučiaumos pusę torto.

Skorpionas

Apgaulė skorpionui kaip oras, o dar ir metai šie gyvatės. Šio ženklo atstovas niekada nenumes svorio, tačiau aplinkiniai galvos kitaip. Visos storos skorpiono ženklo moterys kaip susitarusios sveria 65 kg nors niekada gyvenime į 38 dydžio rūbus netilpo.

2013 metais Skorpionėms pasiseks numesti keletą kilogramų, tačiau neilgam ir su tokiu prieaugiu, jog geriau būtų nė nebandžiusios. Grauš save ir toliau visiems postringaus apie 65 kg, grūs save į korsetus ir visoms draugėms pasakos apie stebuklingą būdą kurį atrado.

Šaulys

Sausio 1 šaulys mes rūkyti. Tai nutinka jau dešimt pastarųjų metų. Sausio 2 šaulys jau slėpsis nuo artimųjų ir trauks laimingą cigaretės dūmą. Sakoma, kad tik rūkyti metęs žmogus moka vėl skaniai užsirūkyti.

Gerais norais ir kelias į pragarą grįstas – byloja liaudies išmintis. Ir tokiais pat gerais norais šaulys šiais metais gyvens – valgys daug, dažnai ir tik todėl, kad maistas jam patinka ir yra gėris. Deja, prie tokių norų kelias veda į rūbų spintos turinio atnaujinimą – ir tikrai į didesnę pusę. Egzistuoja posakis “šauliškas optimizmas“ – tai toks būvis, kai valgai daug ir tikiesi, kad lieknėji, bet iš tiesų tunki ir vargo nematai. Ir “šauliško užsispyrimo“ dėka nutukti galima labai daug.

Ožiaragis

Namie rėksnys, darbe visuomenės kaltintojas. Vasario mėnesį Ožiaragis įtikės, kad jam užstrigo Krebso ciklas. Analogišką diagnozę nustatys ir visiems savo šeimos nariams. Apsėstas paniškos baimės, stačia galva šoks į Low Carb mitybą. Per valandą iš namų dings visi grūdiniai produktai ir vaisiai. Vaikams bus uždrausta garsiai ištarti žodį “bulvė“.

Postringaus apie viską ko nėra išbandęs. Pasimaitinęs savaitę pagal Low Carb principus nuspręs, kad pajaunėjo dešimčia metų. Kovo pradžioje Ožiaragis dėl vidurių užkietėjimo pateks į traumatologinį punktą iš kurio, dėl sukelto triukšmo, į policijos nuovadą. Vidurių užkietėjimo problema policijoje išsispręs per dešimt minučių. Likusią metų dalį Ožiaragis praleis labai taikiai ir ramiai įsijautęs į nesuprasto ir pažeminto vaidmenį.

Vandenis

Dietologų skelbiančių tiesą apie vandens gėrimą kibirais, pasididžiavimas. Nuosekliai klauso ir vykdo skandinimosi akciją. Taip pat bando nuskandinti ir visus savo artimuosius. Vandenį perka didelėmis pakuotėmis, bei turi savo tiekėją, kuris jį pristato į namus. Vandens kompanijų atstovai rengia pristatymus jų namuose ir konkuruoja tarpusavyje dėl metinio kontrakto.

Šiais metais nuo paprasto vandens pereis prie gazuoto. Naujas skonis, naujos galimybės. Viešuosiuose tuoletuose susidariusios eilės Vandenio nuopelnas. Burbuliukų sukeltas raugėjimas taps nauju Vandenio hobiu. Metų gale jis jau būs tiek ištobulėjęs, kad sugebės pasveikinti draugus su šventėmis naujuoju savo balsu.

Žuvis

Metų pradžioje jausis kaip ungurys. Vikrus, gudrus, baigiantis išnykti. Erzins aplinkinius savo pasipūtimu dėl unikalumo, todėl greit ims girdėti replikas apie nutriušusius žvynus ir suplyšusią uodegą. Metų viduryje jausis kaip jūrų velnias, tačiau vėl nepagrįstai. Aplinkiniai matys tik mažą jūrų asiliuką, kaip visada nerandantį sau vietos.

Praradęs viltį dar kada nors kam nors patikti, imsis įvairiausių projektų: teps kiaušinį ant žvynų, kad labiau blizgėtų, sliekus kramtys 36 kartus, kad lieknesnis būtų, užkibs ant kabliuko vardan auskaro lūpoje.

Metų gale susitaikys su realybe, niekuo nebeapsimetinės, tiesiog bus savimi. Išvaizda tuno, kvapas silkės, protelis šproto.