Kita nuotrauka – Kalėdų senelis po egle, vietoje dovanų

Egzistuoja dėsningumas – kuo laisvesnės Joninės, tuo daugiau alaus išgeriama. Jau prieš daug metų Lietuvos televizijų eteryje spiegė vienos alaus daryklos iniciatyva išlaisvinti Jonines. Galiausiai Joninės buvo paskelbta laisva nuo darbo diena ir visi gavome dar vieną dingstį kaip reikiant pabaliavoti. Neabejoju, kad baliavojančių yra daug – ypatingai dieną prieš Jonines, nes rytas galės būti pagiringas ir nereikės į darbą.

Bet juk Joninės dar tik už pusės metų, o aš čia planuoju kaip reikės švęsti. Nieko panašaus, ką tik pabaigiau didžiąsias žiemos šventes. Kūčios, Kalėdos ir Naujieji Metai jau daug metų buvo aplaistyti alkoholiu (nebūtinai dideliu jo kiekiu). Tačiau per šias šeimos šventes ant stalo visada atsiranda tai vyno, tai ko nors stipresnio, nebūna tik alaus – turbūt jis kaupiamas Joninėms. Kodėl? Tokia tradicija, daugelis atsakytų. Kalėdos, Kristaus gimimas, šventė, raudonas vynas – jei tik yra noro, būtinai rasi kaip susieti. Mano mama visada spausdavo fantastiškas vynuogių sultis, jos irgi buvo raudonos – jei norisi kažko raudono per Kalėdas, galima tokių sulčių paragauti.

Iki gulėjimo ant žemės dažniausiai per šias šventes neprisigeriama. Tiesiog išgeriamos kelios taurės vyno, suvilgomos lūpos kuo nors stipresniu (kaip mano brolis mėgsta pastebėti). Jeigu išgeriama per Kalėdinius pietus, tai prieš Kalėdinę vakarienę jau prasideda alkoholio šalinimas iš organizmo ir lengvos arba sunkios pagirios. Vakarienė būna nebesmagi. O jei per Kalėdas valgomi šventiniai pusryčiai? Pagirios jau per pietus? Turbūt nutinka ir taip. Reikėtų švęsti šeimos susitikimą, būvimą kartu, o mainais tenka gerti aspiriną, apsunkti ir paniurti. Ir viskas tik dėl keletos stikliukų, lašiukų.

Šiais metais, visos šventės man praėjo blaiviai. Labai tuo didžiuojuosi, nes bijojau, kad neišgėrus pasaulio pabaiga gali ateiti. Bet pasaulis nepasibaigė, aš likau blaivas ir vakarienės metu neteko gaivaliotis dėl kelių taurių vyno pietų metu. Kalėdos ir Naujieji Metai įgavo naują atspalvį bei skonį. O kaip jūsų visų šventės? Būtų įdomų sužinoti daugiau įspūdžių.

Beje, naršydamas Facebook’e aptikau įdomų skelbimą:

VISKIO DEGUSTACIJA: TOMINTOUL DISTILERIJA (PRADINIS / PAŽENGUSIŲJŲ LYGIS)

Įdomu kaip pažangumas nustatomas. O jei esi daugiau nei pažengęs? Degustuoti negalima?