vyno dieta Danutės pageidavimu pasidomėjau Vyno dieta. Kad visi žinotume apie ką eina kalba “partempiau“ iš interneto platybių aprašymėlį. Štai jis apačioje:

Vyno dieta labai griežta – teks pamiršti maistą jau nuo pietų pertraukos. Todėl rekomenduojama pusryčiauti kiek vėliau, tuomet bus galima išgerti vyno pabaigus darbą, o ne susirinkimo metu. Nieko nuostabaus, kad per 5 dienas galima numesti 5 kg viršsvorio.

Dar vienas dietos privalumas – ji nebrangi. Penkioms dienoms reikės nusipirkti 5 obuolius, pomidorus ir agurkus, 1 kg neriebios varškės, 5 kiaušinius ir butelį raudonojo vyno.

Taigi, mitybos režimas: Pusryčiams – virtas kiaušinis su pomidoru. Po 2 valandų – obuolys. Dar po 2 valandų – 200 g varškės ir agurkas. Pagaliau, po 3 valandų – taurė vyno. Ir viskas!

Kai perskaitau tokį pasiūlymą tai mane visad apima daugiabriaunis jausmas. Tuo pačiu metu būna ir pikta, ir liūdna, ir juokinga, ir smalsu. Pirmiausia tai smalsu. Kas vis tik sukuria tokias dietas? Ar tai trumparegio, atsitiktinai pataikiusio į dešimtuką produktas. Ar piktas pokštas to, kuris puikiai supranta mitybos principus ir žino įstrigusio užburtame rate dietininko-profesionalo psichologiją?

Na, bet kaip bebūtų, sykis pradėjom, tai imkimės nagrinėti. Ir pradėkim nuo to, nuo ko ir pradedami pasirinkdami vieną ar kitą produktą (mūsų atveju dietą). Nuo patrauklumo. Kuo ši dieta galėtų mums patikti?

Jau aprašyme paminėtas vienas dietos privalumas – nebrangu. Na, dažniausiai dietininkai į tai mažai kreipia dėmesio, išskyrus tuos atvejus, kai gyvenama nepritekliuje. Tačiau tebus tai, taip pat svarbus momentas renkantis, o aš pasistengsiu išgryninti dar keletą “privalumų“.

Privalumai:

  1. Puikus pastangų ir rezultato santykis. Reikės pasistengti TIK penkias dienas ir per jas pavyks numesti NET penkis kilogramus. Gal ir kirba kažkur giliai mintis, kad gali būti nelengva praleisti penkias dienas su tokiu valgiaraščiu, bet tai juk TIK keletas dienų. 
  2. Lengva planuoti rezultatą. Gal tiek (-5 kg) man ir užtenka, o jeigu ir ne tai juk niekas netrukdo tokią dietą “pravaryti“ kartą per mėnesį. Jėga!!! Po pusmečio sversiu 30 kg mažiau.
  3. Nereikia jokių įprastos maitinimosi rutinos ilgalaikių pokyčių. Kad pasiekti užsibrėžtą tikslą (tarkim -30 kg)  man tereikės pasistengti tik 30 dienų per pusę metų. Juokai, tiek aš tikrai ištversiu, juk ne amžiams reikės save riboti.
  4. Aiškus, paprastas valgiaraštis. Nieko nereikia galvoti, nieko ieškoti, nereikia kurti jokių naujų patiekalų. Galėsiu ramiai užsiimti savais darbais nereikės nei gaminti nei galvoti ką čia dabar valgyti.
  5. Kiekvieną vakarą malonus ritualas. Praėjus 7 valandoms po pusryčių gausiu vyno taurę. Galėsiu ją siurbčioti visą vakarą, bus lengva susilaikyti nuo maisto, nes turėsiu ką veikti, atsipalaiduosiu. Vakarus galėsiu leisti su draugais, nesėdėsiu, kaip kvailė (balta varna) nieko neveikdama viso vakarėlio metu, galėsiu sau lėtai gurkšnoti ir niekas, jeigu nenorėsiu, net nesupras, kad kažko atsisakau. Juk žmonės daug labiau atkreipia dėmesį į tai, kad negeri, negu į tai, kad nevalgai.

Gal būtų galima išgryninti ir dar kokių rinkodarinių “kabliukų“, kurie kabina imtis šios dietos nedelsiant, bet tikiuosi, kad esminius jau paliečiau. Norinčiam greitai, paprastai, be didelių kančių  (o jeigu jos yra tai bent, kad neilgai truktų), neribojant socialumo, numesti penketą kilogramų puikus pasiūlymas.

O dabar labai svarbus klausimas – Kiek norinčių sulieknėti nori tai padaryti greitai ir be didelių pastangų? Neskaičiavau, bet manau, kad visi. Visi pradedame nuo šios iliuzijos. Skirtumas tik tas, kiek ilgai toje iliuzinėje fazėje užsibūname. Vieni pabandę porą kartų susivokia, kad greituoju būdu nepavyks, kiti net nebandę supranta, kad nieko gero iš to nebus. Treti suka ir suka ratą bandydami naujas stebuklingas dietas. Elgiamės skirtingai, bet kaip besielgtume giliai širdyje visi norėtume stebuklo…. greitai, lengvai, paprastai, rezultatyviai…

Taigi rinkodarinė dietos dalis yra puiki. Tai produktas (dieta), kuris tikrai bus nupirktas, nes idealiai pritaikytas pirkėjo (mūsų atveju dietininko) lūkesčiams. Ne visi “pirks“, nes dalis jau bandė loterijoje išlošti savo milijoną (o juk vis tik yra kas išlošia….), bet atsiras tokių, kurie tikrai“pirks“, bandys, kalbės, skaitys, rašys apie tai.

Nukeliame kepurę atsakingiems už šios dietos patrauklumo sukūrimą, jiems puikiai pavyko. Dieta atitinka norinčio numesti kilogramus lūkesčius, neabejotinai atsiras pasekėjų.

Tęsinys 
Pabaiga