alkoholis ir nutukimasKai aptarinėjamos nutukimo priežastys labai daug dėmesio skiriama mitybai, fizinio aktyvumo stokai. Sąrašo gale šmėkšteli ir kitos priežastys – emocinis valgymas, paveldimumas, sveikatos sutrikimas…

Tačiau yra vienas “nepagaunamasis“, kuris labai retai pasirodo nutukimo priežasčių sąraše – alkoholis. Rašyčiau jį į sarašą daug auksčiau už fizinio aktyvumo stoką ir net aukščiau už mitybą. Neapsisprendžiu kuriuo numeriu jis būtų mano sąraše, antru ar trečiu. Tačiau jis būtų arti viršaus.

Kodėl?

Todėl, kad alkoholis:

1) Lėtina medžiagų apykaitą. Po gero vakarėlio sporto kllube paliksime daug mažiau kalorijų iš savo atsargų. Organizmas pirmiausia užsiims alkoholio utilizavimu: skaidys, absorbuos. Ir tik po to, kai jau nebeliks alkoholio, ateis eilė kitoms maisto medžiagoms ir galiausiai atsargoms.

2) Yra kalorijų šaltinis. Ar esate matę butelio etiketėje nurodytą kalorijų kiekį. Aš ne. Bet jeigu nėra nurodyta tai dar nereiškia, kad ten jų nėra.

1 g = 7 kilokalorijos. Pagal kaloringumą yra artimesnis riebalams (9 kcal) negu baltymams ir angliavandeniams (4 kcal). Vieni juokai per vakarą įsimesti papildomai 300 kcal. paprasčiausiai kepsnį užgėrus vynu. O gerai pasilinksminę gausime net ir 1000-3000 papildomų kilokalorijų bonusą!

3) Skatina daugiau valgyti. Tą jis pasiekia 2 keliais: stiprindamas apetitą ir slopindamas mąstymą. Žmonės paveikti alkoholio pasirenka žymiai nesveikesnius patiekalus. Blaivas užsisakys salotas, apgirtęs kebabą.

Tai va tiek žinių, o KĄ DARYTI?

Negerti.