2015-08-02 08.43.42 amVisi savo aplinkoje turime draugų, pažįstamų, kurie alkoholį, cigaretes, persivalgymus pakeitė sportu. turėtume džiaugtis už juos, lygiuotis į juos. BET…

Paklausykime ką sako Jemes O’Keeje. Kardiologas, kuris pats save įvardina, kaip priklausomą nuo sporto.

Per mažai sporto – naudos nebus, per daug – žala. Taip jis sako apie aukšto intensyvumo treniruotes.

Pagrindinės rekomendacijos:

– mėgstantiems begioti optimali “dozė“ 8-25 km per savaitę. Tiek treniruojantis mirtingumo rizika mažėja per pusę. 35 km per savaitę jau yra “perdozavimas“, kurio kaina yra ta, kad sporto nauda išnyksta ir mirtingumo rizika tampa tokia pati, kaip ir tų, kurie sėdi ant sofos ir žiūri televizorių.

2015-08-02 09.22.41 am– bėgimo greitis. optimalu apie 10 km/val. (apie 6 min/km). Bėdos prasideda ties 14 km/val greičiu. Bėgimo nauda išnyksta ir grįžtama į tą patį mirtingumo rizikos lygį, kurį turi eilinis sofos bulvė.

– bėgimo dienų skaičius per savaitę 2-3. Kasdien bėgiojantys vėlgi turi žinoti, kad jų pastangos atveda juos atgal į sofos bulvių stovyklą.

– aukšto intensyvumo treniruotės trukmė apie 40 minučių. Tęsiant treniruotę ilgiau maždaug nuo 60-tos minutės pradedame žudyti savo širdies raumenį.

Pagrindinė pranešimo išvada: Žmogus negimė bėgti, žmogus gimė eiti.  Turime suteikti savo kūnui daug žemo intensyvumo fizinio aktyvumo ir kartais padaryti SAIKINGAS aukšto intensyvumo treniruotes.

Pranešimas anglų kalba