putimas“Pastoviai pučia pilvą. Net jau nebeaišku nuo ko. Toks jausmas, kad nuo visko. Ką besuvalgyčiau… Vieną dieną atrodo, kad nuo kopūstų, kitą jau ir nuo bananų. Nebežinau ką ir begalvoti. Negana to, kūnas sulaiko skysčius. Ryte dar, dar, o jau vakarais tai išvis baisu ir pro veidrodį praeiti ir savo atspindį vitrinoje pamatyti…“

Pažįstama? Pakalbame su draugėmis, prisirenkame bauginančių pasamprotavimų. Gal inkstai, gal širdis (čia dėl skysčių sulaikymo). Gal dirgliosios žarnos sindromas, gal … neduok, Dieve, geriau net garsiai nesakyti.

Taip, priežastys gali būti įvairios ir rimtos. Bet, prieš pradedant nuobodžius ir varginančius tyrimus, verta pabandyti vieną labai paprastą pasitikrinimą.Prieš pradėdami ieškoti ligų pasitikrinkime ar nesame “pasūdyti“.

Vieną savaitę nesūdykime maisto. 7 dienos nėra daug. Valgyti galima, ir netgi reikia, sočiai. Jokių ribojimų, jokių kalorijų skaičiavimų. Tiesiog nesūdykime maisto ir nenaudokime sūrių maisto priedų, tokių kaip sojos padažas ir pan.

Prieš pradėdami 7 dienų iššūkį pasisverkime. Tie kas nori daugiau statistikos pasimatuokime matavimo juostele. Ypač verta pasimatuoti pilvo apimti ties bamba.

Ir kas bus po to? Va pabandysime ir pamatysime. Ir pasidalinsime savo įspūdžiais komentaruose.