Lieknėjimo programa

Na, pradėsiu nuo trumpo aptarimo, kam ši programa tinka.

Tau programa tinka:

 1. jeigu mėgsti skaniai valgyti, mėgaujiesi maistu. Valgymas tau reiškia daugiau, negu vien tik mityba. Tai malonus laiko leidimas, tai ir bendravimas, ir…;
 2. jeigu turi tikslą ne tik lieknėti, bet ir išmokti maitintis taip, kad visą laiką išliktum lieknas;
 3. turi laiko lieknėjimui, neskubi, nesi prisirišęs prie konkretaus termino ir konkretaus svarstyklių parodymo;
 4. esi pasiruošęs nuosekliam procesui, kuris prasidės dabar, o pabaigos data nėra numatyta.

Tau programa netinka:

 1. jeigu maistas, kurį valgai, tau neturi jokios reikšmės. Tavo tikslas yra per kuo trumpesnį laiką numesti kuo daugiau kilogramų;
 2. ieškai naujos dietos, kurios laikysiesi apibrėžtą laikotarpį;
 3. mėgsti metodus, kurie paremti badavimu, valios pastangomis, griežtomis taisyklėmis.

Taigi jeigu pagal šį trumpą aprašymą matai, jog ši programa ne tau, tai čia ir atsisveikinkime. Pasaulis turbūt kasdien produkuoja po naują dietą, jų tikrai tau nepritrūks, duok Dieve, tik sveikatos bent dalį jų išbandyti.

Na, o jei pajautei, kad tai galėtų būti tavo kelias, tęskime toliau.

Programą sudaro trys žingsniai. Galime ją taip ir pavadinti – “Trijų žingsnių programa“. Čia žingsnius tik išvardysiu, detaliau aprašysiu kituose puslapiuose:

 1. Nesinuodyk
 2. Režimas
 3. Produktai

Kaip nuosekliai pradėti programą?

Labai paprastai. Pradėti reikia nuo pirmojo žingsnio ir po dviejų savaičių žengti antrąjį, dar po dviejų savaičių – trečiajį žingsnį. Tokia, mano manymu, būtų ideali pradžia. Dvi savaitės yra pakankamas, tačiau ne per ilgas laikotarpis organizmui apsiprasti su pokyčiu. Jei skubėsi ir nekantrausi, rizika “nusprūsti“ padidės.

Ko tikėtis programos pradžioje?

Pirmąją savaitę labai tikėtini yra abstinencijos sindromo reiškiniai. Reikia būti tam pasirengusiam ir neišsigąsti. Gali būti, kad abstinencijos sindromą teks įveikti žengiant kiekvieną žingsnį. Tai retas, bet galimas atvejis. Dažniausiai šį reiškinį tenka išgyventi vieną kartą, pirmosios savaitės metu. Retais atvejais – du kartus (pradėjus pirmąjį ir antrąjį žingsnius), ir dar retesniais – nei karto. Būna ir tokių laimingųjų, bet labai jau mažai.  Taigi, bus geriau, jeigu būsi tam pasirengęs.

Pirmieji du žingsniai yra pasirengimo etapas. Svoris jų metu gali reaguoti labai įvairiai.  Dažniausiai nežymiai krenta, tačiau gali nutikti ir taip, kad tavo svoris per šį laikotarpį didės. Tai labai priklauso ir nuo to, kiek stipriai esu “užsižaidęs“ su dietomis. Jeigu pastaruoju metu arba neseniai laikeisi ekstremalios dietos, tai tavo svoris programos pradžioje augs ir tau teks iškęsti su tuo susijusį nerimą. Taigi pasiruošk ir tam.

Ko tikėtis programos eigoje?

Lieknėsi lėtai ir nuosekliai. Pradžioje (po to, kai žengsi trečiąjį žingsnį) svorio kritimo greitis bus maždaug kilogramas – pusė kilogramo  per savaitę. Įtakos turi individualios organizmo savybės, antsvorio kiekis. Maždaug po trijų savaičių nuo trečiojo žingsnio pradžios nurimsi, nustosi nekantrauti ir abejoti. Tęsti taps lengva. Svoris nuosekliai kris, svorio kritimo tempas tolygiai lėtės. Kiek kilogramų neteksi ir kiek tai užtruks, priklauso nuo to, kiek per daug jų turėjai.

Ko tikėtis po programos?

Laikotarpio “po programos“ nėra. Jeigu viską padarei nuosekliai, tai ši programa tapo tavo gyvenimo būdu. Tu jau nenori nieko keisti savo mityboje, tu ją jau radai. O ir keisti reikalo nėra, nes esi savim patenkintas!

Na ir pabaigai svarbiausios taisyklės:

 • privalai valgyti skaniai. Iš gausybės produktų ir patiekalų atsirink tai, kas tau labiausiai tinka ir patinka;
 • privalai valgyti sočiai. Valgydamas niekada nebaik todėl, kad manai, jog jau gana. Nustok valgyti tik tada, kai esi sotus.
Šios dvi taisyklės įsigalioja nuo to momento, kai priimi sprendimą lieknėti pagal čia pateiktą programą. Kitas taisykles ir rekomendacijas rasi skaitydamas atskirus programos žingsnius, ir jos įsigalioja palaipsniui pereinant iš vieno žingsnio į kitą.
Susiję straipsniai:
Pirmas žingsnis
Antras žingsnis
Trečias žingsnis

Tinklaraštis          Pirmas žingsnis –>

36 Komentaras (+add yours?)

 1. Lieknėjimo programa
  Sau 09, 2015 @ 16:57:30

  Sveikos, kadangi turiu problematišką mažylį ir jo palikti negaliu, tai sugalvojau sportuoti namie. Man reikalinga lieknėjimo programa kokia nors? Pinigų mokėti šiuo metu neturiu galimybių. Nesu stambi, bet tiesiog išdribusi tokia. Tai norėtųsi tiesiog padailinti figūrą ir sutvirtinti raumenis. Iš anksto dėkoju.

 2. Donata
  Sau 22, 2014 @ 17:25:24

  Stevijos nėra sunku nusipirkti. vaistinėse tikrai žinau, kad yra. Turėtų būti ir parduotuvėse ten kur visokie saldikliai.
  Tačiau ar tikrai būtina saldinti maistą? Kam tai daryti? Kai norisi saldaus skonio geriau valgyti saldžius produktus: vaisius, riešutus, džiovintus vaisius. Kol vartojame cukrų šių produktų gal net nalaikome saldžiais, tačiau nutraukus cukraus vartojimą viskas pasikeis.
  Tikrai neskubėčiau šokti nuo cukraus ant kito kokio nors saldiklio.

 3. Mitybos planas
  Sau 22, 2014 @ 17:15:36

  O ta saldžioji stevija kur randama? Nes aš kaip tik planuoju susidaryti mitybos planą, ir galvoju, kokiu produktu galėčiau pasinaudoti kaip alternatyva cukrui?

 4. Undinė
  Rgp 11, 2013 @ 18:18:10

  Ačiū, Even, už nuomonę. Tikrai tikėkimės, kad nepakenks labai, bet kai paskaitau ką dietologai sako apie riebų maistą, ir kokiomis kepenų (ir kitomis) ligomis grasina, tai baisu pasidaro..

 5. Even
  Rgp 08, 2013 @ 16:31:42

  Kiekvienas turi viską išbandyti “ant savęs“. Jei tas žmogus medžiotojas (I kraujo gr.) jam mėsa ir riebalai nepakenks, aišku, proto ribose, ir bus geriau nei bet kokios kruopos. Kalbu grynai iš asmeninės patirtis, nes išbandyta ir LG, ir paleo, ir keto, ir visi dukanai, atkinsai… Tiesiog reikia mitybą sau susidėlioti kaip mozaiką, svarbiausiai atsižvelgiant, kokius produktus organizmas toleruoja, ko rezultatas – geras virškinimas ir puiki savijauta. Sėkmės tau ir tavo žmogui!

 6. Undinė
  Rgp 08, 2013 @ 13:35:35

  Man besidomint LG ir pradėjus sveikai maitintis, vienas mano artimas žmogus susidomėjo kitu mitybos būdu – keto. To mitybos būdo dieta turbūt nelabai galima pavadinti. Esmė jo yra tokia, kad pagal keto, negalima valgyti angliavandeniu, bet reikia valgyti tik baltymus ir riebalus (įskaitant ir gyvulinės kilmės). Ir kad riebalu reikia valgyti zymiai daugiau negu baltymu, nes baltymu pertekliu organizmas “nusodina” ant kūno riebalų pavidalu. Aš šitai minčiai visiškai nepritariu, bet tarp pažystamų yra pavyzdžių, kurie greitai numetė svorio. Internete yra net ištisa “litanija” apie tai. Manau ne tik kilogramus numesti yra svarbu, bet ir palaikyti sveikatą, o tas riebalų valgymas man kelia siaubą ir dielį susirūpinimą. Kaip manote, ar neatsigręš šita “dieta” prieš jų vartotojus? Kadangi man aktualu atkalbėti šią “dietą” pasirinkusį žmogų, galbūt jūs, lieknieji gurmanai, galėtumėte man parašyti kokių svarių argumentų (juos paskui šiam žmogui iškopijuosiu ir išsiųsiu skypu arba el. paštu). Kadangi kalbėjausi, bet tai nepadeda, žmogus mano kad tai jam nepakenks. “Dietos” esmė yra valgyti kiaušinius, šoninę, ir kitą kuo riebesnę mėsą, valgyti riebius sūrius ir kt. pieno produktus, bet vengti grūdų, vaisių, bulvių ir kt angliavandenių.. Mane tai gąsdina, taigi prašau arba nuraminti (abejoju kad kas būtų UŽ), arba parašyti kodėl ši “dieta” yra bloga. Būčiau jums visiems labai dėkinga už pagalbą.

 7. Aurelija
  Lie 09, 2013 @ 11:17:23

  Nežinau, kiek gali padėti išvažiavimas. Žiūrint kur ir kokiomis sąlygomis. Kol prisitaikai ir pripranti, kaip tik lengviausia namie, nes viską turi pati gamintis, o kol neįpranti prie naujovių man tai buvo didelis galvos sukimas nuolat – ką gaminti, ar bus tinkama, tai man išvažiavimas dar papildomas sunkumas būtų buvęs. Svarbiausia apsprendimas – laikysiuosi šitos programos, o tada viskas aišku, nes programa pakankamai konkreti. Bent jau man pati pradžia nebuvo labai sunki. Krizės, sunkumai ir abejonės vėliau iškilo. Ėmiausi, kaip ir rekomenduoja, po vieną žingsnį. Bet čia kiekvienam skirtingai. 🙂

 8. Danutė
  Lie 08, 2013 @ 23:26:37

  Kada pradeda “ birėti“sveikata , tai greitai atsiranda motyvacija:), bent man taip buvo ir aišku tada stveriesi šiaudo – man padėjo.

 9. Olia
  Lie 08, 2013 @ 23:18:36

  jaučiasi kažkoks teigimas požiūris į žmogų, storumą, jo bėdas, priklausomybes. Norėčiau įsilieti į jūsų kompaniją, tik ieškau daug motyvacijų arba kaip pradėti…gal išvažiuoti reikia kur…tom 2 savaitėm

 10. Donata
  Bir 24, 2013 @ 12:11:37

  Nėra baisiau už kitas priklausomybes. Visos jos yra baisios, kol nesuvoktos. Kai ateina suvokimas, kad šokoladą ne šiaip labai mėgsti, bet, kad esi nuo jo priklausoma tai ir problemos valdymas bus atitinkamas. Juk nekils idėja priklausomam nuo kitų dalykų (alkoholio, narkotikų, nikotino…) žmogui pasiūlyti “pamažink dozes ir mėgaukis toliau…“ 🙂

 11. Olia
  Bir 23, 2013 @ 22:58:07

  Šiandien jau pasišlykštėjau savo storumu, bet šį portalą atsiverčiau tik po šokolado…didelės porcijos, čia baisiau už alkoholizmą…

 12. Sonata
  Bir 22, 2013 @ 20:41:39

  Na taip,mest visiskai,kito budo nera,bet man,deje,neiseina kolkas.Busiu eretike ir pasakysiu,kad susugyvenau su tokia mintim,kad viena karta savaitej,as suvalgysiu ka nors saldaus ir zinot ka,man pavyko atsikratyti tos slegencios minties,kad viskas,as jau niekad,niekur,niekada… ir tapo ramu.

 13. Danutė
  Bir 22, 2013 @ 15:14:03

  Sonata, gi Donata ir rašo kaip galima kovot, reik skaityti atidžiai 🙂 🙂 🙂

 14. Sonata
  Bir 20, 2013 @ 19:55:20

  O tu manai man kitaip,tai cia ir yra tikru tikriausia priklausomybe.O kaip su ja kovot,as nezinau,nes pati kas kiek laiko nutrukstu.O kaip alkocholikai giriasi,negeriu ir netraukia,bet vos tik paragauju,negaliu sustot,visai taip pat.

 15. Olia
  Bir 20, 2013 @ 17:17:20

  man žarnyne tikriausiai vien tik mieliagrybiai…tikrai, kuo daugiau valgau saldžiai, tuo daugiau norisi…ir tie mieliagrybiai neleidžia valgyti normalaus maisto…:))

 16. Sonata
  Bir 16, 2013 @ 16:50:47

  Reika rast motyvacija stipria,kodel noretum ju neryt,o cia tik tu pati turi sau padet,savo galvoj subrest,sekmes!

 17. Olia
  Bir 16, 2013 @ 12:40:03

  esu priklausoma nuo saldumynų, negaliu išlipti iš priklausomybės – paskaitau – ir toliau ryju

 18. Airin
  Bir 02, 2013 @ 23:09:27

  Nežinau, aš tai valgau bananus, razinas, obuolius, bet kandidozė dingo, bent kol kas. Gal vien dirbtinio cukraus ir miltų atsisakymas jau yra gerai. Šiaip vienas iš motyvų laikytis LG, buvo ir vis pasikartojanti kandidozė.

 19. Sonata
  Bir 02, 2013 @ 01:06:29

  Aciu,Moske!

 20. Moškė
  Bir 01, 2013 @ 23:22:03

 21. .KODĖL NORISI SALDŽIAI
  Geg 31, 2013 @ 12:40:48

  Viena moteris man paaiškino, kad dėl to , kad norisi saldžiai “kalčiausia“ ŽARNYNOmikroflora—valgydamas saldžiai skatini mieliagrybių gamybą žarnyne, kai daugiau mieliagrybių ,daugiau norisi ir saldžiai-patenki į užburtą ratą, kuo daugiau valgai saldžiai, tuo daugiau norisi.Kad sutvarkyti žarnyno mikrofolrą, reikia gerti daugiau kefyro, jogurto Dobilas ir Bios ( natūraliausi, galima pasidaryti pačiam, užvirinus pieną ,kai pienas atvėsta, temperatūra pieno apie 36-40 C, pilti jogurto ir padėti šiltai rūgti) ) ir gerti PIPIRMĖČIŲ arbatą. Tai moteriai skaudėjauo sąnarius, išgirdusi apie žarnyno įtaką, ji pradėjo tuo domėtis, skaityti internete ir štai ką atrado.Išbandžiau—–negaliu pasakyti, kad visai nesinori saldžiai, bet tikrai tai veikia, tas noras tampa suvaldomas.
  Ta moteris taip ir sakė-visai parasta, bet žmonės to nežino. Tai dabar daugiau žmonių tai žinos:)

 22. Sonata
  Geg 15, 2013 @ 22:08:12

  Neseniai skaiciau apie vandeni,pasirodo mitas,kad valgio metu negalima gerti vandens,kaip tik sako reikia,geriau virskina ir visai nesiskiedzia tos skrandzio sultys,nes ju ten sociai,kad suvirskytu.As geriu beveik litra is ryto,kartais su citrinos sultim,o diena kai norisi,aisku pries miega geriau negert,LG geria kam kiek norisi.Vieni sako isgerus pries valgi maziau suvalgai,bet reiskia ir sociai neprivalgysi,nedalauksi kito valgymo.Tad pasikliaukit savo organizmu,as manau.

 23. B.
  Geg 15, 2013 @ 20:53:54

  O ką Lieknųjų gurmanų filosofija sako apie skysčių vartojimą: tik prieš valgį ar galima ir valgymo metu, kiek laiko po valgio ir pan.?

 24. Danutė
  Bal 09, 2013 @ 08:02:39

  Valdui, o kiek kartų tektų susitikti, kad įsisavinti Jūsų lieknėjimo filosofiją?

 25. Valdas
  Bal 08, 2013 @ 22:09:59

  Sveiki,nu as nenoriu kad jus cia isizeistumet tuo mano pranesimu,man nera svetimos jokios idejos kas susije su profilaktika,sveika gyvensena,sveika mityba,mes tikrai neieskom kaip cia buvo issireiksta vistu ir galiu pasakyti kad labai labai skanu pas mus,zmones meta svori be jokio diskonforto,vienas susitikimas pas mus kainuoja vos 9 lt tai manau kad tikrai ne brangu,bet jeigu si informacija nieko nedomina tai noriu atsiprasyti ir paprasyti nekreipkit i tai jokio demesio.Geros visiems nuotaikos ir sekmes Jum.

 26. Ruduokė
  Kov 31, 2013 @ 17:22:25

  Net tingiu komentuoti… 🙂

 27. Ori
  Kov 29, 2013 @ 15:10:26

  Valdas ryškiai ne ten papuolė 🙂 Visi kurie LG išbandė ir čia užsiliko, nemes kelio dėl takelio 🙂

 28. Vingiorykštė
  Kov 29, 2013 @ 09:14:16

  Neskanu,Valdai, neskanu… Bent jau būtum kokią diskusiją pradėjęs, taktiškai,ramiai… O dabar – kopijuojam,įklijuojam ir laukiam vištų, anot Ritos 🙂 Neskanu…

 29. Rita
  Kov 29, 2013 @ 08:43:06

  Valdai, na neetiška svetimų tau idėjų tinklalapyje įkišti savo reklamą` Kertam lažybų, kad su tinklalapio kūrėjais nederinai. Nachaliavu i chlorka tvorog? Mes- lieknieji gurmanai, ir vadovaujamės savais principais. Mūsų guru- Donata ir Martynas. 🙂 Sverk vištas parduotuvėj.

 30. Donata
  Kov 29, 2013 @ 07:26:44

  Na, Merginos ir Vaikinai, žengte marš pas Valdą :). išmatuos, pasvers (nes patys juk nesugebėsite), apskaičiuos, išanalizuos, nustatys…, o po to sudarys individualų (jums ir tiktai jums) mitybos planą: dažnai… po nedaug… gerti daug vandens… mankštintis. Yra kas nebandėte? Tai būtinai pabandykite! Tik ar verta už tai mokėti pinigus?

 31. Sonata
  Kov 29, 2013 @ 00:56:36

  Nu,nu…:)Ar galima suzinot kaina?:):):)

 32. Valdas
  Kov 28, 2013 @ 23:37:48

  MESKITE IŠŠŪKĮ VIRŠSVORIUI!
  Organizuojamos palaikymo grupės,norintiems sumažinti svorį ir išmokti taisyklingai maitintis.
  Užsiėmimuose bus atliekamos specialios mankštos ir mityba,paskaitos,testavimas.
  Fizinio aktyvumo ir taisyklingos mitybos dėka yra koreguojamas svoris ir išlaikoma gera savijauta visą gyvenimą nepriklausomai nuo amžiaus.
  Paskaitų metu Jūs išklausysite 12-temų kursą apie žmogaus sveikata ir būdus kaip ją išlaikyti.
  Mes nagrinėsime įvairias temas susietas su mitybos problemomis.
  Pagrindines užsiėmimų temos:
  -KAS YRA BALTYMAS IR KUO JIS SVARBUS MŪSŲ SVEIKATAI IR SVORIO MAŽĖJIMUI;
  -TAISYKLINGI PUSRYČIAI;
  -KĄ MES GERIAME?VANDUO,JO SVARBA SVEIKATAI IR SVORIO KONTROLEI;
  -NEIŠSIPILDŽIUSI SVAJONE ARBA KODĖL NEVEIKIA DIETOS;
  -ANGLIAVANDENIAI,CUKRUS IR GLIKEMIJOS INDEKSAS;
  -KOKIE FAKTORIAI STABDO MEDŽIAGŲ APYKAITA;
  -ORGANIZMO VALYMAS,ŠLAKAI IR KAIP PADĖTI ORGANIZMUI APSIVALYTI;
  -KAIP TEISINGAI APSIPIRKTI PREKYBOS CENTRUOSE;
  -MITYBA NE NAMUOSE:KAIP LANKYTIS RESTORANUOSE IR NEPRIAUGTI SVORIO;
  -FIZINIAI PRATIMAI,ENERGIJA IR SVORIO MAŽĖJIMAS;
  -TAISYKLINGA MITYBA SVEIKAI ŠIRDŽIAI;
  -NATŪRALI ORGANIZMO APSAUGA,LAISVIEJI RADIKALAI IR ANTIOKSIDANTAI;
  -SVORIO KONTROLE IR GERA SAVIJAUTA VISĄ GYVENIMĄ.
  Mes atliksime Wellness-sveikatingumo įvertinimą,kuris padės nustatyti pagrindinius Jūsų organizmo parametrus:
  -pradinį svori ir apimtis;
  -kūno masės indeksą;
  -riebalų procentą organizme;
  -vandens procentą organizme;
  -metabolizmo bazinį rodikli;
  -biologinį amžių;
  -kaulinę masę;
  -vidinių(visceralinių)riebalų procentinius pokyčius;
  -reikalinga organizme baltymų normą;
  -bendros savijautos-10 pagrindinių parametrų;
  Mūsų kurso tikslas-padėti Jums išsiaiškinti visuose mitybos aspektuose ir padėti pasiekti užsibrėžtų tikslų!
  Renkamos ir vyresnio amžiaus žmonių grupes.
  Registracija ir konsultacijos tel.:868057851;
  el.p.:valdas1975@yahoo.com
  skype:valdas744
  Sveikos mitybos treneris Valdas Petraitis

  P.S.dar yra keletą laisvų vietų,grupėse žmoniu skaičius ribotas.

 33. Jolanta
  Kov 20, 2013 @ 22:36:04

  aš jį auginau vasarą vazone… per žiemą stovi rūsy… ji šlykšti…ir visai nesaldi. Nežinau kiek jos reiktų arbatos puodeliui kad bent kiek būtų saldu…

 34. Inguole
  Kov 08, 2013 @ 13:50:27

  Pritariu Anonimui – ragavau ta augala, ir man nepatiko tas “poskonis“, kuris kartu su saldumu islieka burnoje. Man tos zoles atveze is Odesos kolega, dar praeita vasara, tikejausi saldinti arbatas, bet…

 35. Anonimas
  Kov 08, 2013 @ 11:18:29

  yra “tik“ pora problemėlių:))). Stevija (lot. Stevia rebaudiana Bertoni) augalą kaip maisto produktą ar kitų produktų sudedamąją dalį draudžiama įvežti į Europos Sąjungos valstybes kaip naują, neištirtą produktą, be to, šis augalas, bent jau arbatai, be saldumo suteikia dar ir kažkokį pošlykštį prieskonį, kurį sunku net nupasakoti…

 36. Anonimas
  Kov 04, 2013 @ 14:25:16

  Sveiki, “saldišiai“. Yra nuostabus augalas Saldžioji stevija (lot. Stevia rebaudiana) – astrinių (Asteraceae) šeimos, stevijų (Stevia) genties augalų rūšis. Augalas ne tik patenkina cukraus skonio poreiki, bet ir turi daug kitų gerų savybių.

Komentuok

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: