Trečias žingsnis

Trečiasis Lieknėjimo programos žingsnis – produktai.

Kai jau nustojai save nuodyti ir maitiniesi pagal režimą, organizmas apsiprato su įvykusiais pokyčiais ir atsidėkojo tau papildoma energijos doze ir puikia savijauta, pats laikas žengti trečiąjį, paskutinį pokyčio žingsnį – atsirinkti tau tinkamus produktus.

Tikslas yra atsirinkti savo mitybai tokius produktus, kuriuos vartodamas jaustumeisi puikiai, galėtum valgyti sočiai ir tuo pačiu lieknėtum…

Šis atsirinkimas turi du lygius:

 1. Produktai, kurių reikia atsisakyti visiems, kurie laikosi programos;
 2. Produktai, kurių turi atsisakyti kiekvienas individualiai.

Produktai, kurių reikia atsisakyti visiems, kurie lieknėja pagal šia programą

Yra dvi kategorijos produktų, kuriuos reikia išbraukti iš savo mitybos – tai miltai ir gyvuliniai riebalai. Aiškumo dėlei aprašysiu šiek tiek plačiau:

 • Miltai ir miltiniai patiekalai. Atsisakyk visų iš miltų pagamintų produktų: blynų, bandelių, įvairių kepinių. Palik savo racione tik kietagrūdžių kviečių produktus, t. y. pastą (makaronus), lazaniją. Kad atskirtum, kurie makaronai ar kiti gaminiai tau tinka, o kurie ne, prieš pirkdamas paskaityk etiketę. Dažniausiai visi itališki ir didžioji dalis vokiškų makaronų būna pagaminti iš kietagrūdžių kviečių. Visi šie produktai yra tinkami tavo mitybai. Gali būti tik iš kietagrūdžių kviečių, gali būti su kiaušiniu – visi jie vienodai geri. Pirk, virk, kurk patiekalus ir kirsk į sveikatą. Tai puikus maistas.
 • Riebūs pieno produktai. Tavo mitybai netinka riebūs pieno produktai, nes jie turi daug gyvulinės kilmės riebalų. Drąsiai palik savo racione visus pieno produktus, kurių riebumas yra iki 1%. Taigi susumuokim, kas liko: pienas, pasukos, jogurtas, varškė. Sek, kad visi jie būtų iki 1 % riebumo. Susumuokim, ko reikia atsisakyti: tų pačių anksčiau išvardytų produktų, kurių riebumas viršija 1 %, ir grietinės, sūrio, sviesto. Taip pat nepamiršk, kad jau gerą mėnesį nebeperki saldintų pieno produktų, taip tęsk ir toliau.
 • Riebi mėsa. Jos irgi reikia atsisakyti. Kas yra riebi mėsa? Didžioji dalis kiaulienos, paukštienos oda, na, ir kitų gyvūnų riebios mėsos dalys. Paskaitinėk etiketes. Pasirink mėsą, kurioje mažiau nei 20 %, o dar geriau iki 10 % riebalų. Paukštienos odelę, kitus riebalus nuimk nuo mėsos prieš gamindamas patiekalą. Šis apribojimas neliečia žuvies ir kitų jūros produktų. Riebią žuvį gali kirsti kiek tik širdis geidžia.

Tuo bendroji dalis yra baigiama, dabar pereikime prie tavo individualios dalies.

Produktai, kurių atsisakyti turime kiekvienas individualiai

Tai produktai, kurių mūsų organizmas “nenori“. Man tokie produktai yra: svogūnai, švieži česnakai, ankštiniai. Tau jie gal tinka puikiausiai, tačiau gal tau netinka pieno produktai ar riešutai? Čia galima labai didelė įvairovė. Tiesiog stebėk save. Atkreipk dėmesį, kaip jautiesi pavalgęs, gal pasidarei mieguistas, gal pučia pilvą, gal sunkiai virškina, o gal kietėja viduriai? Atkreipk dėmesį į šiuos organizmo signalus ir “išvalyk“ savo mitybą nuo tau netinkamų produktų.

Sureguliuotos mitybos požymiai:

 • nuolatinė gera savijauta;
 • normalus, lengvas tuštinimasis;
 • sotumas ir tuo pačiu lengvumas po valgio;
 • geras virškinimas.

Skirk truputį laiko savistabai. Kurk naujus neišbandytus patiekalus. Receptukų rasi ir šiame tinklaraštyje.  Atsipalaiduok ir mėgaukis.

Jeigu tau “….be proto skanu cepelinai su  riebiu kiaulienos įdaru, užpilti spirgučių – grietinės padažu…“, tai ne gailėkis savęs, o prisimink, kad skonis – tai takelis per pievą. O takelis per pievą yra tik tol, kol juo vaikštai. Nustosi vaikščioti – užžels, pradėsi eiti kitoje vietoje – išminsi naują takelį. Ir tada skanu jau bus visai kiti dalykai…

Baigiamosios Lieknėjimo programos nuostatos

Lieknejimo programoje taisyklių mažai, tačiau jos labai stiprios ir tuo pačiu nelengvos. Programoje nėra nei vienos rekomendacijos ar apribojimo, kuris kaip nors pakenktų tavo sveikatai. Atvirkščiai, visi principai dera su sveikos mitybos ir sveikos gyvensenos principais.

Jeigu jautiesi kuriems nors iš Lieknėjimo programos principų dar nepasirengęs, tai pasirink tuos, kurie tau šiuo metu priimtini. Bet kurios Lieknėjimo programos taisyklės laikymasis yra žingsnelis link tikslo.

Susiję straipsniai:

Tai ką po galais valgyti?!

Metu svorį. Ką rinktis – sportą ar keisti mitybą?

Batono negalima, o makaronus kirsk į sveikatą! …Nejuokinkit…

Didžiausių dietologų nesąmonių sąrašas (ll)

Saldu, gardu be cukraus

Patarimai Jemie Oliver’iui

Keisk mitybą neprarasdamas skonio

Pusryčių karalienė košė

<– Antras žingsnis          Blog’as

85 Komentaras (+add yours?)

 1. Danutė
  Rgp 15, 2013 @ 11:39:11

  🙂 Aurelija, mano vyras kūdas, tai jam viską duodu kas man netinka 🙂

 2. Aurelija
  Rgp 15, 2013 @ 11:24:50

  Danute, gal gali pasidalinti kuo vyrą šeri? 😉
  Man tai iki šiol sunku tas “viską pasidaryk pats“. Jei jau namuose buvau apsipratus kažkiek, tai atėjo atostogų laikas, visokie važinėjimai, tai į kaimą, tai pas tėvus, tai prie jūros. Galvoji galvoji, ko čia nepamiršt, kaip aš ten valgysiu… o ir šiaip atostogų nuotaika, vis valgo ledus, o man negalima,kepa ant laužo dešreles, o man netinka… Tai šiek tiek nukrypau, suvalgiau ledų, sumuštinį, dešrelių. Sumuštinis ar dešrelė dar nieko, bet tie ledai atidaro galvoje kažkokias dureles. Tada pradedi galvoti kur nors pamačius, o gal dar kartą suvalgyti, juk nieko neatsitiks nuo karto, o tada jau atsiranda pavojus visai nusivažiuoti…

 3. Sonata
  Rgp 14, 2013 @ 16:04:16

  Undine,sekmes tau ir sveikinu palengvejus,geras baisiai jausmas ir motyvacija atsiranda liekneti.:)

 4. Undinė
  Rgp 11, 2013 @ 18:27:22

  Sveiki, LG, labai smagu kad jūsų programa man tiko, kadangi per savaitę nukrito 2 kg. Valgau sočiai ir daug (tris kartus per dieną), bet viską darau pagal LG programą. Taigi, alkio nejaučiu, nuolat esu soti, tai ir užkandžiai nevilioja, Dažnai noriu saldaus, bet tada nusiperku vynuogių, abrikosų, arbūzo. Žodžiu viskas liuks, ir per savaitę nukritę du kg labai džiugina 🙂 Praėjus savaitei vis rečiau kankina klausimas “Ką valgyti?“, kažkaip vis atsiranda naujų idėjų 🙂

 5. Danutė
  Rgp 07, 2013 @ 19:32:51

  Taip Donata, sutinku su tavimi, kad galima išgyventi su tokiu meniu gyvenant mieste ir dirbant protinį darbą. Dirbant fizinį darbą norisi “kiečiau “ pavalgyti, o be to dar ir vyrus turime, jų avižiniais dribsniais ir bananais nepašersi :), tai ir tenka pagalvoti ką ruošti, kad būtų sveika, maistinga ir sotu.

 6. Donata
  Rgp 07, 2013 @ 11:09:07

  Sveika, Reda, labai gerai, kad nelankai kavinių ir restoranų. Na, o gerų produktų nupirkimui laiko nereikės daugiau negu pusfabrikačių pirkimui. Maisto gamybai laiko taip pat daug nereikia. Pabandyk tokį meniu:
  Pusryčiai: avižų dribsniai užpilti pienu, paskaninti sutrintu bananu ir riešutais. gamybos laikas viena minutė.
  Pietūs: pomidorų, agurkų, avokado salotos paskanintos saulėje džiovintais pomidorais ir jų aliejumi ir kapta vištienos filė. gamybos laikas iki penkių minučių. kol kepa vištiena, pasigamini salotas.
  Vakarienė: varškė, jogurtas su vaisiai. gamybos laikas lygiai tiek kol iš šaldytumo padedi ant stalo 🙂
  Sėkmės, laukiame prisijungiant prie mūsų bendruomenės.

 7. Danutė
  Rgp 07, 2013 @ 06:25:15

  Taip Reda, su pusfabrikačiais greičiau, bet turime pagalvoti apie savo sveikatą. Kada ima šlubuoti sveikata susimastai kas čia ne taip, bet geriau anksčiau susigriebti. Man buvo sudėtingiau pradžioje (maisto gamyba), dabar tapo įpročiu. Gerdavau kavą, bet šiuo metu jokio poreikio ir erzina kvapas 🙂

 8. Reda
  Rgp 06, 2013 @ 23:32:35

  Sveiki, skaitinejau ir susizavejau Jusu programa, bet yra vienas BET, neturiu laiko gaminti, retas atvejis kada atrandu, kaviniu, restoranu taip pat nelankau, man per brangu, kartais net apsipirkti produktu nera laiko, saldytuvas pilnas pusfabrikaciu. ka daryti? Siaip saldumynu niekada nemegau, net savo vestuvinio torto neparagavau, nerukau, alkoholio paragauju kartais, bet atsisakyti nebus sunku turbut:-) Su kava sunkiau, ryte man jos reikia pramerkti akims, kartais net vakare velai isgeriu puodeli ir vistiek krentu miegot kaip lapas, tai jau man priklausomybe didele?

 9. Undinė
  Rgp 05, 2013 @ 18:55:05

  Ruduoke, ačiū labai už atsakymą. Gerai, pradedu gyventi “jūsiškai“ 🙂 Pažiūrėsim kas iš manęs bus 😀

 10. Ruduokė
  Rgp 05, 2013 @ 18:15:53

  Undine, sveika atvykusi į mūsų puslapį. Tavo užduotas klausimas dėl bulvių ir makaronų mane pradžioj taip pat kankino. Kai žinai, kad juos valgyti galima, tada kažkurį laiką valgai, kol atsivalgai. O pradėjus laikytis visų trijų žingsnių, organizmas kažkaip atsirenka, nes nustojama jį nuodyti, maitinamas kokybiškesniu ir natūralesniu maistu. It to noro bulvėms nebeliko, aš jų valgau kokius pora kartų savaitėj. O gal dar ir dėl to, kad atradau daug įvairesnių skonių ir patiekalų iš pasidalinamų receptų. Taigi, pirmiau pabandyk gyventi “mūsiškai“ , o tada ir pažiūrėsim, kaip ten tau su tais svarstyklių skaičiukais. Sėkmės 🙂

 11. Undinė
  Rgp 05, 2013 @ 11:31:10

  Laba diena, perskiačiau apie visus tris lieknėjimo žingsnius. Man ši programa atrodo sudaryta protingai, neprieštaraujant sveikos mitybos principams. Taigi, jungiuosi prie jūsų, ir iškart noriu užduoti keletą klausimų. Rodos, perkaičiau viską įdėmai, bet vis tiek dar kyla klausimų. Žinau kad bulves valgyti pagal programą galima. Aš asmeniškai labai mėgstu bulves ir bulvinius patiekalus. Įsivaizduokime, kad šiandien (arba kelias iš eilės dienas) esu labai užsiėmusi, ir neturiu laiko į valgiaraštį įtraukti daug skirtingų vertingų maisto produktų. Taigi, pavyzdžiui: Pusryčiams suvalgau neriebios varškės, pietums – bulvių košės (pagamintos su neriebiu pienu) ir neriebios mėsytės, vakarienei – diiiidelę porciją keptų aliejuje bulvių. Valgiau pietums daug bulvių košės, vakare – keptų bulvių aliejuje (aliejus tai juk augalines kilmes). Atrodo, kaip ir viskas gerai? Bet ar per dieną suvalgytas toks kiekis bulvių arba pvz. kietųjų grūdų makaronų nepakenktų figūrai? (apetitu tai aš nesiskundžiu).. Dar vienas dalykas, tai iš tiesų sunku dirbančiam, užsiėmusiam žmogui laikytis šio mitybos režimo. Kodėl? Nes kasdien turi gamintis maistą, pusgaminiai (koldūnai, cepelinai, žuvų piršteliai) netinka, nes juose yra nepageidaujamų produktų.. Na bet čia šiaip tik “pabėdavojau“, iš tiesų manau kad verta.

 12. Darius
  Geg 13, 2013 @ 13:15:50

  Pataisau paskutini komentara. Ne durum, bet kamut kvieciai.

 13. Darius
  Geg 13, 2013 @ 13:13:28

  Greitai permeciau akimis straipnius sitame bloge. Daugeliu atveju autoriai kalbedami apie mitybos mitus yra visiskai teisus, bet sitas straipsnis – beveik absoliuti nesamone, neatlaikanti juoko testo.
  Pirma, niekaip nesuprantu, kuo blogi gyvulines kilmes riebalai? Sociosios riebalu rugstys yra VERTINGOS mitybos atzvilgiu, o naturaliai fermentuoti pieno produktai (kietas suris, jogurtas, rugsti grietinele, kefyras ir t.t.) – vieni vertingiausiu, kuriuos zmogus yra sugalvojes.
  Antra, kalbant apie miltus, tiesa, kad balti miltai yra slamstas ir nuodas, kurio ant zmogaus mitybos stalo buti neturi. Bet kuo nusikalto viso grudo arba daigintu grudu miltai? Ir kodel isskiriami kietieji kvieciai kaip kazkoks stebuklas? Is kietuju kvieciu pagaminti balti miltai yra toks pat nuodas. Taip pat be kietuju kvieciu, dar yra rugiai, speltos ir durum kvieciai. Kuo sie visi nusikalte?
  Pabaigai, yra toks faktas, kad alyvuogiu aliejus tukina labiau nei sviestas. Noreciau autoriams uzduoti namu darbu – issiaiskinti, kodel taip yra.

 14. Ruduokė
  Kov 05, 2013 @ 11:54:03

  Agne, dauguma mūsų patys gaminamės liesus pieno produktus. Perku ūkininko pieną jau nugriebtą, darausi jogurtą, varškę – o man daugiau nieko ir nereikia. Mėsą perku neriebią, jei reikia, susimalu, išsiverdu. Širdys pamarinuotos ir išvirtos man atstoja bet kokias dešras ar vyniotinius.

 15. Agne
  Kov 05, 2013 @ 01:03:45

  labai susidomejau jusu propaguojama programa, ne del to,kad numesciau svorio, bet del bendro organizmo gerinimo 🙂 taciau, noreciau sulaukti jusu komentaru del visu tu jusu siulomu ale ‘liesiu’ produktu vartojimo. Pvz., as manau, jog geriau isgeriu per savaite 1 stikline normalaus, t.y. apie 3 proc.riebumo pieno, nei kad kasdien valgau jogurta, kuris iki 1 proc.riebumo. As tikiu, kad tie visi ‘nuliekninti’ produkti yra chemiskai subjauroti, kad jie nieko gero isvis zmogaus organizmui ir neturi… Tiesiog, kartais uzsimanai pieno – juk neperki pieno skonio vandens! Taip pat pasisakau uz kokybiska kietaji suri, o ne visokias ivairias surio atmainas. Juk nevalgai kasdien vien mesos, juk norisi surio, zuvies, darzoviu, vaisiu ir kt. naturaliu produktu. Taigi, gal kas turit kokia nuoroda, kur pasiskaitynet info, kad tie ale low fat ar liesi produktai yra apskritai vertingi musu organizmams??? Dekui!

 16. Sonata
  Vas 21, 2013 @ 16:44:02

  Vat ,vat ir man arbatu nesinori,vandeni tik pabudus tris puodelius,o po 45 min.,pusryciai.Cia pagal japonus:) Nera sumustiniu ir arbatos nereikia.

 17. Anonimas
  Vas 21, 2013 @ 16:38:33

  esmė- kofeinas. Žalioje yra jo daug. Aš ryte dažnai geriu sultis ar žolelių arbatą, nors dar dažniau- stiklinę vandens prieš dušą. Nebetroškina 🙂

 18. ilena
  Vas 21, 2013 @ 16:36:23

  liepiat atsisakyti kavos, o zalia arbata tinka? tai ka gerti rytais?

 19. Ruduokė
  Vas 17, 2013 @ 10:28:11

  Gerbiamasis, ačiū už pastebėjimus. Turbūt esate jaunas ir stiprus žmogus. LG programa skirta visiems, bet kokio amžiaus ir bet kokios sveikatos žmonėms. Tikrai ne visi gali užsiiminėti jėgos pratimais. LG nedraudžia užsiimti sportu, mes čia masiškai įsimylėję kalanetiką, kuri tinka tikrai visiems. LG programa akcentuoja maitinimosi būdą, o jei prisijungtų koks nors profesionalus sporto žinovas, mes būtume dėkingi už sportinės programos patarimus. 🙂

 20. zhygis
  Vas 16, 2013 @ 22:43:36

  Mityba labai savrbu, bet kazkaip nepamineta nieko api fizini asktyvuma. Kai kur nueita i krastutinumus mano nuomone, pieno produktai iki 1% ? tai nebent nenaturalus specialiai pagaminti hibridai, ale jogurtai ir kt, nebent pieniskos pasukos 0.3 gali buti naturalios.
  Teisingai suderinta mityba su jegos treniruotem + kardio 3-4kart/sav. duos tikrai geresniu rezultatu ir nereiks eiti i krastuntinumus kaip antai vengti riebalu (augaliniu) ir pan., kurie yra svarbus hormonu gamybos procese. Pats ant saves isbandes, kad vien mityba grazaus kuno neturesi,bet ji labai svarbi 60% sekmes besitreniruojant sudaro teisinga mityba ir jokiais budais ne badavimas ar saves ribojimas, o teisingai parinkti ir sveiki produktai ir daznas valgymas 5 – 6 kartus per diena.

 21. Rita
  Sau 15, 2013 @ 14:38:07

  O aš, Moške, nepasitikiu internetine prakyba. Kiek tikrino, tai maisto papildų būna nuodingų…

 22. Moškė
  Sau 15, 2013 @ 12:05:59

  žinoma, kad labai brangu, tačiau jei Maximoj indelis 200 gr kainuoja 15lt, tai aš pirkdama litrą moku 69 lt. Tai beveik tas pat? Tik man nereikėjo vykt į miestą, nepenėti Maximos, kuria visiškai nepasitikiu.
  VP pelnosi parduodama “maistą“, kuris žmones sargdina + vaistus, kurie“gydo“ 🙂

 23. Ruduokė
  Sau 15, 2013 @ 11:46:46

  Kadangi pirkau vieną daiktą, tai su pristatymu sumokėjau 50lt. Sakyčiau brangokai už nedidelį indelį aliejaus. O tik paskui pamačiau parduotuvėj.

 24. Rita
  Sau 14, 2013 @ 13:03:54

  Moške, jis panašiam į majonezinį stiklainiuke. Prie aliejų.Nerafinuotas. Ekologiškas. Bet niekaip negalėjau prisiversti praryti vieno ar su karštu vandeniu. Su pienu šiltu- labai skanu. Ten Gavau ir sezamo, ir migdolų aliejaus.

 25. Moškė
  Sau 14, 2013 @ 12:52:55

  Ruduoke, nesu pirkus kokosų aliejaus Maximoj, nes nė syk jo ten nepastebėjau.
  Aš tik dedu nuorodą kaip tas daiktas atrodo, bet neliepiu jo iš ten pirkti -pirkit iš kur pageidaujat.
  Pati kokosų aliejų perku iš “sveiki produktai“, vien tam, kad miestan važiuot nereiktų- vykstu į jį gal 3-5 kartus per metus. Prieš tai ilgai naršiau ieškodama pigesnio, pasidomėjau net gamintojo Vokietijoj kaina- ji tik 10 lt/litras mažesnė.
  Bendrauju su panašiai besimaitinančiais- jie perka už panašią kainą. Tad, Ruduoke, ar tavo aliejus tikrai nerafinuotas,ekologiškas, šalto spaudimo? Girdėjau,dar kažkoks fermentuotas dar būna-jis pigiau kainuoja.
  Jei taip, pasidairysiu ir aš Maximoje.
  Dar- kai siunčiuos daugiau nei už 100 lt (sau, savo mamai) tai nė sykio neteko mokėti už pristatymą.

 26. Rita
  Sau 14, 2013 @ 12:26:21

  Maxima pirkau 15 Lt ar ne 200 gr?

 27. Ruduokė
  Sau 14, 2013 @ 11:57:20

  Rita, Moškė žino ir parekomenduoja neblogų dalykų, tačiau neskubėk iškart pirkti ten, kur ji nurodo. Mokėsi dar ir už pristatymą. Nes gali gauti vaistinėje daug pigiau. Kaip ir man buvo su kokosų aliejum, užsisakiau ir tos el.parduotuvės, o paskui paprastoj parduotuvėj radau trigubai pigiau…

 28. Moškė
  Sau 14, 2013 @ 11:51:18

  Rita- labai toli, kitam pakrašty Lietuvos. O nuo visokių kosulių, gerklės paraudimų, slogų, ginamės :
  http://www.neriba.lt/kuno-prieziura/eteriniai-aliejai/aromatika-arbatmedziu-malaleuca-alternifolia-5-ml.html

  Kažkada man buvo nustatytas negrįžtamas obstrukcinis bronchitas ,( čia iš po chemoterapijos, jei ką,nes niekad nerūkiau) tai netyčia šitą išmėginau ir tas bronchitas dingo po 3 parų šito aliejaus inhaliacijų 2Xdienoj. 🙂
  nuo to laiko mano šeimoj vienintelis pripažintas vaistas, vyras iš pradžių skeptiškas buvo, tačiau kai pačiam bronchitą buvo nustatę, irgi išmėgino, ir dingo ir jo bėda. Per metus tekdavo pasinaudoti inhaliacijoms 2-3 kart, o va perėjus į naują mitybą jau metai ramiai tas aliejukas ilsisi- nebekimba niekas, nei man nei mano vyrui… Kaži ar taip visąlaik ir bus?
  Sako, slogą gydysi- ji praeis per 7 dienas-negydysi- per savaitę. Bet jei pasinaudoju šituo aliejumi- visi simptomai dingsta per tris paras ir nosinių nereikia -nesiskiria niekas..

 29. Rita
  Sau 14, 2013 @ 11:25:48

  Moške, o Tavo ožkos toli nuo Vilniaus ganosi? 🙂

 30. Rita
  Sau 14, 2013 @ 11:24:39

  Oi, Moške, mano gerklė jau 2 savaites liepsnoja kaip pragaro vartai. Žiauriai skauda. O pienas su aliejuku labai gerai nuima kosulį ir gerklės graužimą. Ir tai miegu labai mažai, nes nubundu dėl kosulio. 🙂

 31. Moškė
  Sau 14, 2013 @ 11:08:08

  Rita, taigi neišeina- gaunasi papildomas valgymas dėl lašo pieno ? Dėl sugadinto kaitinimu baltymo… Jei jau gerti, tai tik- natūralų ir mažiausiai puslitrį 🙂 Laikau ožkas, iš vienos per 3 dienas 10 litrų pieno, bet kaip pieną vartoju labai retai, tik kai jau pamatau, kad svoris nukrenta daugiau, nei man norisi- pienas anabolikas, kaip ir kava. Puslitris ar daugiau ožkos pieno vietoj vakarienės šį reikalą pataiso maždaug per savaitę…
  Daugiau visas pienas yra verčiamas grietine ir varške. Taip atsikratant nereikalingo vandens.

 32. Rita
  Sau 14, 2013 @ 08:50:52

  Nieko nepraradai, Moške, kad negėrei. Beje, karšto pieno stiklinė su kokosų aliejaus dideliu šaukšteliu prieš miegą žiauriai skanu 🙂

 33. Moškė
  Sau 13, 2013 @ 13:55:17

  Pritariu mindaugui ir Sauliui dėl sočiųjų riebalų. Jie, ypač kokosų aliejus, yra tiesiog būtini tiems, kam sutrikusi energijos gamyba ir reikia iš naujo “užkurti Krebsą“. Tokie žmonės yra “pastrigę“ anabolizme ir negali iš jo lengvai ištrūkti. Sočiųjų riebalų ribojimas yra viena iš priežasčių, kodėl kai kam nepavyksta išjudinti svorio, arba tenka dėti dideles pastangas. Tačiau mane kaltina reklama ir siūlo…. su tapke 🙂
  Tačiau su Saulim nesutiksiu dėl kavos. Pirma- ji yra anabolikas, tai yra padeda kaupti svorį.
  Antra- eikvoja organizmo reduktorių atsargas ir dėl to žmogus greičiau sensta.
  Noriu kavos… šiemet dar negėriau 🙂

 34. Danutė
  Sau 13, 2013 @ 12:54:26

  Sauliau, “Gyvulinius riebalus“ manau norėta pasakyti. Skaičiau, kad palmių aliejus mityboje labai blogai, tai kaip čia pasakius… Komentaras vertas diskusijų, kiekvienas turime savo argumentus.

 35. Even
  Sau 13, 2013 @ 12:07:06

  Riebalinius riebalus?

 36. Saulius
  Sau 13, 2013 @ 00:27:37

  Gerbiama Donata, labai gerai pagalvokite, kai siūlote mažinti riebalinius riebalus. Naujausiais mokslo tyrimais įrodyta, kad būtent naujosios augalinių aliejų rūšys (ypač rafinuotieji aliejai) gali sukelti vėžinius ląstelių pakitimus. Žmogus jau kelis milijonus metų idealiai prisitaikė prie gyvulinių riebalų ir dalie augalinių. Augaliniai sveiki tik šie: kokosų, palmių aliejai bei tyras alyvuogių aliejus. Kai iš maisto pramonės buvo atšauktas kokoso aliejus(seniau visi sausainiai, saldumynai buvo gaminami su juo) ir pakeistas margarinu ir pigiais augaliniais aliejais, žmonija pradėjo tukti ir sirgti vėžiu. Be abejo, veiksnių yra ir daugiau. Riebalas – labai svarbu organizmui, Pasigilinkite į Krebso ciklą ir suvoksite, ką gali padaryti neprispotintieji riebalai (o tai pagrinde augaliniai bei žuvies taukai). Ir sekite cheminius procesus su prisotintaisiais riebalais. Kuo labiau riebalai prisotinti, tuo mažiau pašalinių jungčių sudaro, tuo labiau mūsų organizmas tausojamas. Visi nuliesinti maisto produktai – lengvas ir konkretus kelias į vėžinius susirgimus. Nesu visažinis, tačiau nuoširdžiai jums rekomenduoju neeksperimentuoti su žmonių sveikatomis, nes, kaip minėjau, keli jūsų kertiniai teiginiai prieštarauja ir sveikai logikai ir naujausiems mokslo įrodymams. Taip pat jūs labai klystate dėl kavos. 1 – 2 puodeliai per dieną (be abejo, be cukraus) yra netgi rekomenduojama. Žinoma, taip pat ne visiems. Tačiau perlenkti lazdos negalima, su saiku kava yra gerai. (Beje, aš pats jos negeriu, tačiau domiuosi).

 37. Danutė
  Sau 11, 2013 @ 09:00:48

  Mindaugai, nesutinku su tavim. mes gi ne vegetarai, mėsą ir žuvį ėdam :), žoleėdžiams gali tokią litaniją atskaityti , bet ir tai netiks…

 38. Rita
  Sau 11, 2013 @ 08:50:35

  Proto bokštas… 🙂 Kad taip man tokią galvą… 😦

 39. Ruduokė
  Sau 11, 2013 @ 08:36:39

  Na tada atsiprašau, net apstulbau… Na tegu žmonės išsišneka,jiems dėmesio reikia. O mums reikia didelės išminties ir stiprybės, norint suprasti,ką tas žmogus nori pasakyti 😀

 40. Donata
  Sau 11, 2013 @ 08:33:24

  Mūsų Mindaugas iš Airijos komentuodamas prisistato Mindė. Čia ne jo komentaras 🙂

 41. Ruduokė
  Sau 11, 2013 @ 08:30:09

  Nesupratau, čia tas pats mūsų Mindaugas iš Airijos? Na tiesiog Saliamonas…

 42. Sonata
  Sau 10, 2013 @ 17:16:03

  Ale tai,vis atsiranda mokanciu kaip reikia gyventi.Na mes taip pasirinkom jau ir mum gerai,tai ko cia malt be reikalo,lyg mes nesidomim ir neskaitom nieko,o ir riebalu musu racione pakanka.Mokyk kitus Mindaugeli,mums ir taip cia baaaaiiiisiiiiaaaaiiii GERAI!

 43. mindaugas
  Sau 10, 2013 @ 00:24:18

  Nu cia viskas biski taip surasyta net nezinau 😀 Zodziu makaronai tai isvis blogis yra jai jieko neveikit tiesiog suvalgai porcija jai nieko neveiki po keletos valandu jau tu riebalu atsargas,viskas paprasta makaronai anglivandeniai angliavandeniai yra energija o nepanaudota energija verciama riebalu atsargom,jau geriau kokie grikiai,ryziai kurie turi baltimu daugiau ir kompleksinius angliavandenius kuriu reikia racione ,toliau reiktu vartoti baltymu turinti maista ypac kuris turi nepakeiciamu amino rugsciu t,y pienas ,kiausiniai(gyvuliniai baltymai) 1% net nesu mates tiesa sakant tokiu produktu varske min 7% pienas net nzn paskukos 1.2% jogurtine gritine 10%,beto kuo daugiau rafinuotas(apdorotas) produktas tuo jame maziau vertes ,taip yra vadinamas tuscias maistas is kurio nieko naudingo negauni tik kalorijas ir po to skilimo produktus kurie nuodija organizma , aisku reiktu rinktis liesesnius produktus bet ne absurdo ribose beja baltimai nevirsta riebalais blogiausiu atveju jie panaudojami energijai ir organizmas nekaupia baltimu atsargu ne taip kaip riebalu(anglivandeniu) todel juos butina kiekviena diena gauti su maistu,na ir pagaliau riebalai kuriu racione irgi turetu buti bent 20% nes kitaip gresia hormonu disbalansas nes be riebalu nesigamina hormonai ir netirpsta vitaminai ir nemanykit jai turi ju atsargas tai jum nereikia riebalu,tie riebalai kuriuos esat sukaupe yra skirti tik energijai ir kaikuriu vitaminu kaupimui,aisku riebalu visokiu yra ir visokiu reikia.na zodziu nepatingekit ir paskaitykit apie organizmo metabolizma ir virskinimo procesa kas lenviau viskinas ir kas turi didesne verte .Aisku galite valgyti zoles darzoves vaisius(kas irgi yra cukrus cukrus yra cuktrus jo nera gero ar blogo)bet kai po keletos ar keliu desimciu metu jums tai sugrys atgal del nesubalansuotos mitybos ar kazkokio hormono deficito kaip pvz insulinas ar augimo hormono ar aplamai sutrikusio metabolizmo cia jau nebegrysit pasiskusti.Ir pabaigai visi zmones yra skirtingi ir pirmiausia kiekvinas turi gyventi savo gyvenima ir maitintis taip kaip jam geriausia atsizvelgiant i visas aplinkybes ,nepamirstant pasikartoti biologijos kurso apie metabolizma ir medziagu apykaita.Ir nevalgykit slamsto

 44. Donata
  Lap 18, 2012 @ 09:32:46

  Lina, neskubėk savęs smerkti. Tai nėra “kažkosk paprastas užkandžiavimas“. užkandžiavimas yra priklausomubė. nesigilinsime į priežastis kodėl ji mus užpuola, tačiau atsikratymas yra tuo pačiu metu ir paprastas ir sudėtingas. Paprastas jeigu suvoksi, kad tai yra priklausomybė (kaip rūkymas pvz.), kad tai nieko gero tau neduoda. Sudėtingas, jeigu savo mintis pasuksi kitu keliu, ir pasiduosi baimei, kad nustojus užkandžiauti kažką prarasi. Baimė yra pagrindinė priklausomybių neatsikratymo priežastis. Baimių būna labai įvairių. Vieni baiminasi, kad nesugebės, kiti, kad gyvenimas praras kokybę, kad bus kitokie negu kiti… galybė variacijų, paskaitinėk komentarus ir pamatysi kas neramina keičiant mitybą. Tavyje irgi tupi kažkokia baimė, kuri sulaiko nuo apsisprendimo. Linkiu ją nučiupti :). Na, o kai pavyksta “tarp ausų“ susidėlioti, tai priklausomybės atsikratymas yra lengva procedūra. kiekviena diena kai tik nustojamas daryti veiksmas (užkandžiavimas, rūkymas ar kas bebūtų) silpnina norą tai daryti ir galiausiai traukos visai nebelieka.

 45. Lina
  Lap 18, 2012 @ 00:47:44

  Aš galima sakyti valgau tik tuos tinkamus produktus (įšskyrus juodą duoną),atsisakiau priklausomybių (kavos,saldumynų),bet viską gadina tą “vieną raziną“ ar koks “banano gabaliukas“ tarp pagrindinių valgymų 😦
  jeigu tik kokią dieną pavyksta griežtai 3 kartus valgyti,iškart svarstyklės pradžiūgina. Nusivyliau savimi,su paprastu užkandžiavimu negaliu susitvarkyti 😦

 46. Lina
  Lap 18, 2012 @ 00:25:19

  Danutė,Ruduokė,ačiū už atsakymą 🙂
  geras pasiūlymas dėl vištienos šlaunelių mėsos,tikrai išbandysiu,nes krūtinėlė jau gerokai pabodo,o jautienos kažkaip nelabai mėgstu .

 47. ruduoke
  Lap 17, 2012 @ 23:18:15

  Lina, prekybos centruose faršas būna pažymėtas, kiek procentų riebumo, pagal tai galima orientuotis, o jei pirksi paprastą mėsytę, tai niekada nepraloši, jei pirksi kalakutieną ir jautieną. Dabar atsirado vištienos šlaunelių mėsa be kaulo ir odos, aš ją labai mėgstu, tai daug skaniau, negu krūtinėlė. O dėl kiaulienos tai patarčiau jos atsisakyti, jei gali. Bent jau kol mesi svorį. Ji yra apgaulinga mėsa, riebalai slypi net ir iš pažiūros liesoje mėsoje.

 48. Danutė
  Lap 17, 2012 @ 22:29:32

  Lina, vištienos krūtinėlė tinka, tik nuimki odelę. Kiaulienos nugarinę valgyk drąsiai (nupjaustyki lašinukus kurie matosi). Atidžiai skaityki, Donatos yra aprašyta.

 49. Lina
  Lap 17, 2012 @ 21:10:41

  Noriu paklausti kaip atrinkti mėsą, kurioje mažiau nei 10-20 % riebalų.Kiek procentų riebalų turi pvz. kiaulienos nugarinė arba vištienos krutinelė. Atsiprašau,gal čia ir kvailas klausymas,bet ant pieno produktų pakuočių yra parašyta kiek procentų riebumas,o mėsą reikia rinktis savo nuožiūrą.

 50. Danutė
  Spa 29, 2012 @ 18:28:16

  Anonimui: LG programa yra sudaryta sveikatingumo tikslai – gerinti medžiagų apykaitą, mažiau nuodyti organizmą nenaudingomis medžiagomis: cukrumi, alkoholiu, kofeinu ir tt. , visa tai sueina į svorio mažėjimą. Tai daugiau yra gyvenimo būdo, sakyčiau, keitimas, kuris asmeniui atneša kaip atlygį gerą savijautą. Dieta – trumpalaikis atsisakymas tam tikrų produktų, kada pradėjus vėl įprastai maitinti svoris “suvažiuoja “atgal ant kūno. Dieta – tai baisi nesąmonė, akių dūmimas ir žmonių mulkinimas. Lygiai kaip klizmų statymas vakarais :). Paskaitykit lankytojų istorijas ir suprasit kaip sudėtinga ištrūkti iš industrinės mitybos pinklių, priklausomybių ir džiūgavimus komentaruose save išvadavus. Siūlau atidžiau pastudijuoti, pasinaudoti mūsų patirtimi ir jungtis prie mūsų. Aš asmeniškai numečiau 17 kg, bet svarbiausia naujai atgimiau – nušvito protas, palengvėjo kūnas, atsirado kitas savęs vertinimas. Sėkmės !

 51. Sonata
  Spa 29, 2012 @ 11:17:56

  Kaip ir esu rasius komentaruose,niekada lieknieji musu nesupras,pasakys,maziau eskit.Tik kad tai butu taip paprasta.Cia tas pats,kaip pasakyti alkocholikui,negerk ir pasveiksi,arba,nerukyk ir pamesi.Juokingai skamba,ar ne?Tad siulau,nerasinek apie tai,ko neismanai ir nesi susidures.Sekmes.

 52. Anonimas
  Spa 29, 2012 @ 10:04:59

  Taip, is pradziu, dar galvojau, kad cia kazkas rimto 🙂 eiline dieta.
  Siaip, yra auksine taisykle norintiems numest svorio – maziau esk, daugiau judek!

 53. domux
  Bir 01, 2012 @ 15:18:09

  Italisku Delikatesu parduotuveleje (L.Stuokos-Guceviciaus gatveje) kasdien kepa sviezia duona is kietagrudziu kvieciu miltu.

 54. Donata
  Geg 21, 2012 @ 07:58:54

  agavos sirupe padrindinis angliavandenis yra fruktoze. apie ja galima paskaityti http://lieknas.com/2012/03/12/mokslininkai-sako-kad-ll/

 55. Irma
  Geg 20, 2012 @ 21:32:50

  O kaip del agavos sirupo? Jis zemo glikeminio indekso ir isgautas tik mechaniniu budu.

 56. Donata
  Geg 16, 2012 @ 06:56:38

  skatiname neatsisakyti riebalų vartojimo, tačiau labai sumažinti gyvulinių riebalų vartojimą ir vartoti pakankamai riebių produktų iš augalinių ir jūros produktų kategorijos. ta pati mintis išsakoma ir straipsnyje ( http://lieknas.com/2012/02/26/didziausiu-dietologu-nesamoniu-sarasas-ll/ ) įdedu citatą: “…Tačiau grįžkime prie riebalų. Pabaigsiu labai trumpai ir konkrečiai. Naudok riebalus savo kasdieninėje mityboje. Vienintelis dalykas ką pasistenk padaryti. Pastumk savo vartojamų riebalų skalę stipriai į augalinių riebalų pusę. Drąsiai vartok aliejų, sėklas, riešutus, avokadus. Nevenk riebios žuvies ir kitų jūros produktų.“
  gal nepakankamai tiksliai išsireiškiau dėl mėsos vartojimo, tiksliau būtų taip: jeigu dėl nesvarbu kokių priežasčių (skonio, įsitikinimų, organizmo atsako…) mėsa nėra tinkamas vartoti produktas tai jos reikia atsisakyti.
  del surio ir mėsos palyginimo. surio riebumas buna labai įvairus iki 60%. sunku lyginti kas riebesnis kas ne, nes tiek sūrio, tiek ir mėsos kategorijoje yra įvairaus riebumo produktų.
  Del LG programos tikimo. niekada nereikia vadovautis jokiais patarimais, kurie prieštarauja asmeninei nuomonei. LG patarimai ne išimtis. jeigu skaitant kurią nors LG programos nuostatą kylą nepritarimo jausmas tai nereikia skubėti savęs perlaužti. geriau susikaupti į tas rekomendacijas, kurios atrodo tinkamos ir priimtinos. sėkmė ateina drauge su tikėjimu tuo kas daroma. geros dienelės 🙂

 57. Asta
  Geg 15, 2012 @ 20:47:29

  Donata, bet jūs man neatsakėte į mano klausimą apie prieštaravimą, kad dietologai “šneka nesąmones“ apie riebalų nevartojimą, bet jūs patys irgi skatinate nevartoti riebalų. Dabar apie sūrius – juk kokybiškame sūryje (ne sūrio produkte), gyvulinių riebalų yra ne ką daugiau nei mėsoje, taigi, kodėl jų reikia atsisakyti, o mėsos ne? O dėl mėsos nevartojimo, tai ne visi ją tiesiog mėgsta, įsitikinimai čia niekuo dėti. Arba kuo nusikalto normalaus riebumo pienas ir varškė, kai tuo tarpu gerokai riebesnė mėsa – ne?

 58. Donata
  Geg 15, 2012 @ 19:19:03

  Sveika Asta, kažkaip pražiūrėjau komentarą, sory, taigi dėl riebalų. jokiu būdu nereikia atsisakyti riebalų aplamai. augaliniai riebalai, žuvis yra puikūs produktai LG mitybai. mažiname tik gyvulinius riebalus. sūris yra daug gyvulinių riebalų turintis produktas. dažnai ženkliai daugiau nei mėsa. beje, mano patirtis sako, kad lieknėti neatsisakant mėsos yra žymiai lengviau nei priešingai. jeigu, žinoma, asmeniniai įsitikinimai nėra prieš mėsos vartojimą.

 59. Indre
  Geg 15, 2012 @ 18:35:18

  Manau LG programa puikiai paruošta tiems, kurie yra pradininkai sveikatinimosi srityje, kurie nežino, kas yra kalorija, o tuo labiau geri blogi riebalai, greiti lėti angliavandeniai… kurie nežino, kas yra porcija, saikas, sotumo jausmas… tokie dalykai ateina su laiku, per domėjimąsi, skaitymą, kai ką išmėginimą ant savęs.. Kurie paragavę gabalyčio, nebegali pasakyti stop, ir taip vis save apgaudinėja, kad nieko nebus ir nuo antro trečio gabaliuko… o kai turi saiką, kai turi kažkokius tikslus, tarkim, žmogus sportuoji, tai jau pats žinai savo galimybes, o dažnai sportuojantys daug visko išmėgina, derina, žino porcijas.. Ir to nereikia laikyti dieta. Iš vis žodis dieta mūsuose vis tik nėra suprantamas: asocijuojas tik su badavimu ir ribom kažkokiom… Nepakenčiu tų stereotipų tokių…Dieta=tvarkinga mityba=gyvenimo būdas= angl. clean eating (kai nevartojama perdirbtų,rafinuotų, apdirbtų gaminių, vengiama etikečių, o orientuojamasi į tikrą maistą ir pozityvų požiūrį į kūną) turėtų būti reikšti visiems tai, o ne alkį….
  Gyvendama užsienyje labiau pasitikiu maisto etiketėmis nei kad Lietuvoje.. čia išskaidoma dalimis produkto angliavandeniai, riebalai… tad puikiai matai, kiek kame yra cukraus dėta…o taip dedam į visus tuos nuriebalintus produktus: natūralų jogurtą, liesą pieną… tiesiog imu visada tą, kuriame yra daugiau baltymų ir mažiau cukraus, kad ir 0,1 gramu.. taip neperku po 9 proc riebumo jogurtus kas dieną, bet kartais tiesiog prireikia to graikiško tiršto jogurto… sūriai: čia neturim sūrio produktų ir tų gličių gleivių gaminamų, todėl kartais paragauju riebesnio..bet žinoma tikrai ne ant duonos su sviestu..sūris eina kartu su žviežiom salotom, garintom, troškintom daržovėm… Būtent amerikiečiai ir kitos tautos tunka nuo produktų, kurie farširuojami cukrumi ir gaminami iš perdirbtų produktų: cukraus sirupai, ypač blogis kukurūzų sirupas (corn syrup), saldikliai, kurie keičia cukrų ir dar ant gaminio rašoma ‘sveika’, jogurtai, kuriuose nebelieka baltymo ir pieno, o lieka krakmolas, dažai ir cukrus… ir žinoma, visas maistas orientuotas ant tešlinių dalykų, kurie dar kepami riebaluose ir dar jais apipilami… apskritai reikia vengti tų etikečių su ‘bio’, ‘sveika’, ‘be riebalų’… ir nepirkti tokio produkto, kurio porcijoje yra daugiau nei 5 gramai cukraus.

 60. Anonimas
  Geg 15, 2012 @ 11:19:21

  Eiline Dosono dieta

 61. Asta
  Geg 14, 2012 @ 22:04:27

  Sveiki! Norėjau pasidomėti kaip ten su tuo prieštaravimu apie riebalų naudojimą… juk patys rašote, kad viena iš blogybių yra nuriebalinti produktai, kad nuo jų + cukraus nutuko visa amerikiečių tauta, bet tuo pačiu patys sakote, kad reikia vartoti ne riebesnius nei 1% riebumo pieno produktus. Kokį jogurtą siūlote valgyti? su varške ok, nesunku rasti, bet kaip galima atsisakyti sūrio???? juk tai daug gerų baltymų turintis produktas, daugybė sūrio rūšių yra tiesiog nepakeičiamos… jei sūrius valgyti neužkandant jų niekuo kitu ir neužgeriant vynu (kaip dažnai įprasta), tai kame blogis? ar mums, šiauriečiams, iš tikro jau taip reikia bijoti nedidelės dalies gyvulinių riebalų, ypač, jei nevartoju riebios mėsos (ar mėsos išvis) ir pan. Labi įdomi jūsų nuomonė. Ačiū.

 62. Liepa
  Kov 30, 2012 @ 18:42:09

  Apie kavą be kofeino Donata rašė mano istorijoje kovo dienos komentare.
  Aš kartais išgeriu su pienu dėl kompanijos, kai savaitgalį vyksta šeimyninis kavos gėrimo ritualas, bet turiu pasakyti, nei skanu nei ką. Man kava skani tik su cukrum, o jei jau cukrui NE, tai man ir kavos nereikia.

 63. Ernesta
  Kov 30, 2012 @ 13:19:24

  Laba diena,

  norėjau pasiteirauti kaip dėl bekofeininės kavos. Aš iš proto kraustausi kaip noriu kavos. Kolegė ją geria, o man “stogą rauna“. Kavos negeriu 2 savaites, bet kartais atrodo, kad tai ne tik psichologinė, bet ir fizinė priklausomybė…. Geriu arbatas, vandenį, net natūralias sultis, bet niekas man nepadeda atsikratyti kavos noro.

 64. Martynas
  Kov 19, 2012 @ 20:11:33

  Labas G, didelis kiaušinis sveria apie 50g, jo riebumas 9%. Jei išimtinai imsi trynį – jis sveria apie 17g ir turi apie 4.5g riebalų. Tai yra gyvuliniai riebalai, bet jų kiekis ir proporcijos nėra kritinės. Šnekant apie majonezą, jame dominuoja augaliniai riebalai (aliejus). Tą patį galiu pasakyti apie kitus patiekalus, kur naudojame kiaušinius (salotos, varškės apkepas ir pan.) – kiaušinio turimi gyvuliniai riebalai nesudaro kritinio dydžio patiekale. Mūsų tikslas nėra visiškai eliminuoti gyvulinius riebalus iš mitybos – tikslas yra nevartoti jų prisotinto maisto.

 65. G
  Kov 19, 2012 @ 19:59:20

  norėjau paklausti kaip dėl kiaušinių?ar jie skaitomi ,kaip gyvuliniai riebalai?nes trynys riebus..ir taip pat kaip del majonezo,tuo labiau jei jis naminis kiaušinio trynys plius alyvuogių aliejus…

 66. Donata
  Kov 18, 2012 @ 00:34:45

  labas Sandra, tavo komentaras kažkaip buvo patekęs į Spam’ų kategoriją. Na, mes valgome visų paminėtų rūšių kruopas ir dribsnius, o miltus esame išbraukę iš valgiarasčio. apie speltos kviečius žinau minimaliai, tiek kad jie pristatomi, kaip labai ekologiški, sveiki ir pan. informacija gana prieštaringa, dažnai tame pačiame šaltinyje teigiama, kad jie labai lengvai ir greitai įsisavinami ir greta eina teiginys, kad jie tinka metantiems svorį. negaliu kompetetingai atsakyti į šią klausimo dalį. intuityviai jaučiu, kad čia daugiau marketingo, negu sveikatos ir kad tai yra tiesiog kitos, puslaukinės veislės kviečių miltai. Tačiau nesu tiek įsigilinusi, kad imčiausi vertinti.

 67. Sandra
  Kov 17, 2012 @ 17:20:14

  Donata, ar teiginys “Miltai ir miltiniai patiekalai. Atsisakyk visų iš miltų pagamintų produktų: blynų, bandelių, įvairių kepinių“ galioja tik baltiems kviečių miltams ? Ar galėčiau valgyti produktus iš ruginių, miežių, kukurūzų miltų, speltos kviečių miltų ? Ypač domina speltos gaminiai, kurie “netukina“ 🙂
  Ačiū už atsakyma.

 68. Ernesta
  Kov 15, 2012 @ 18:18:48

  Dėkoju Jums labai. Man to tikrai reikia.

  Padėk, Dieve, narkomanams.

 69. Martynas
  Kov 15, 2012 @ 17:44:47

  Ernesta, taip tai abstinencija, ir jos liko visai nedaug. Kai aš atsisakiau nikotino, mano kūnas ir proto ėjo per panašią audrą. Bet audra pasibaigia ir nušvinta saulė 🙂 kai nušvis saulė, ir tu nušvisi – gausi pilną kompensaciją už tą audrą.

  Tu šaunuolė, kad pasiryžai atsisakyti kofeino ir cukraus. Visi tave palaikom 🙂

 70. Donata
  Kov 15, 2012 @ 17:28:45

  Gali 😦 taip, Ernesta, čia abstinencijos sindromas ir matomai tau teko sunkesnis variantas….gulėk lovytėje ir gydykis kaip nuo gripo. tai ilgai netruks. pionieriaus garbės žodis :). turi pilną teisę pykti ant cukraus ir kofeino, nes labai aiškiai pajutai ką jie su organizmu daro. tai ką pasibaisėje skaitome apie narkotikus pasirodo visai čia pat …už kampo. Patarimas visiems, kurie įtariate, kad esate giliau įklimpę į šias medžiagas, jeigu ketinsite nutraukti vartojimą pasistenkite, kad tai įvyktų prieš laisvadienius. dažniausiai pirma diena praeina be jokių simptomų. todėl pirma diena galėtų būti penktadienis, o per savaitgalį pailsėsite ir pasigulinėsite namie. Laikykis, Ernesta, kai pagerės (dažnai praeina labai staiga)aprašyk savo atvejį, ta info bus dar daug kam naudinga.

 71. Ernesta
  Kov 15, 2012 @ 16:44:21

  Donata, noriu Jūsų paklausti, ar gali skaudėti visą kūną (net pirštus), nes visiškai visiškai negaunu kofeino 3 ar 4 diena, na ir cukraus produktų nevalgau….?

 72. Donata
  Kov 14, 2012 @ 23:31:16

  lauksime žinių 🙂

 73. Ernesta
  Kov 14, 2012 @ 22:53:52

  Ten aukščiau aš, Ernesta :)))))

 74. Anonimas
  Kov 14, 2012 @ 22:53:03

  Aš truputėli palauksiu su savo istorijos skelbimu 🙂 nors šios programos dalyvė esu nuo kovo 8, bet atrodo mano etapai jau gali eiti į pabaigą. Užtvirtinimui lauksiu tris savaites, o tada papasakosiu kaip gi man čia viskas praėjo.
  Kaip supratau neturėjau problemų su režimu, su kava tvarkausi puikiai, o saldumynų kovą kovoju drauge su vaisiais. Tame tarpe jau vengiu miltų, nes šioje programoje galima valgyti bulves. O su riebalais (riebesniu raugintu pienu ir kartais varške bei ghi) vis dar svarstau ką daryti 🙂

  Tiesa, kaip tik esu pasisėjusi nemažai prieskoninių žolelių, kurios kaip tik šiandien aptartos 🙂

 75. Donata
  Kov 13, 2012 @ 21:16:43

  Labas Ernesta, sveika beprisijungianti. laukiame tavo istorijos. Dėl kavos ir saldumynų bus tikrai taip, kaip manai. na, o roduktų apribojimai yra labai maži. ši programa palyginus su mums “įprastomis“ dietomis yra labai švelni ir tausojanti. Ji ne tik, kad neišvargina organizmo, bet atvirkščiai jį atgaivina. Laukiam istorijos ir patirčių.

 76. Ernesta
  Kov 13, 2012 @ 14:11:49

  Pakolkas esu nesinuodijimo stadijoje, taigi turiu dar laiko apsispręsti ką daryti su kai kuriais produktais. Manau, atsisakiusi kavos ir saldumynų tikrai turėsiu naudos, o ne žalos 🙂

 77. Donata
  Kov 09, 2012 @ 23:08:50

  jei tikslas lieknėti ir likti su minėtais produktais tai geriau ieškoti kitos lieknėjimo programos. režimas manau bus tinkamas, bet su produktais tuomet reikia dirbti jau visai kitaip.

 78. Ernesta
  Kov 09, 2012 @ 17:14:56

  Pieną dažnai skiedžiame vandeniu, nes jis tikrai riebus, tačiau aš šviežio pieno negeriu ir man tas negalioja vis vien. Tačiau esu mėgėja rauginto pieno, jis, žinoma riebus, nes baisiai gera ta mūsų karvutė :)))) ne kasdien valgau raugintą pieną, tačiau per mėnesį porą kartų pietums…………….

 79. Ernesta
  Kov 09, 2012 @ 17:11:04

  Aš naudoju lydytą svietą (ghi) kepimui. Mes kaime turime karvutę… ką apie tai galite pasakyti? Pasirinkau ghi vietoj pirktinio aliejaus, nes esu įsitikinusi, jog taip pigiau ir sveikiau.

  Taip pat kaime darome varškę, ji gaunasi riebi? Ar atsisakyt karvės ar man netinka ši programa? :DDDD

 80. Donata
  Kov 09, 2012 @ 01:48:54

  jei kalbame apie idealų atitikimą programos taisyklėms tai – ne. siūlau susikaupti ne į produktų pakaitalų paiešką. t.y. baltą duoną keisime juoda, auksčiausios rūšies miltus keisime rupiais, cukrų keisime medumi. Geriau pagalvoti apie kitą kelią. sumuštinius keisti pvz. koše. blynus keisti pasta, o saldumynus patiekalais į kurių sudėtį įeina vaisiai. kodėl taip siūlau? nes kai sugalvosim kuo sumuštinyje pakeisti duona ateis dar du klausimai: kuo pakeisti sviestą? kuo pakeisti sūrį? tai geriau neieškoti kuo sumuštinyje pakeisti duoną, o pakeisti visą sumuštinį 🙂

 81. Simona
  Kov 08, 2012 @ 20:32:37

  O kaip del juodos rupiu miltu duonos?

 82. Donata
  Kov 08, 2012 @ 09:44:36

  kokoso pienas puikus ingredientas ruošiant maistą ir puikiai tinka norintiems lieknėti, kaip ir visi kiti augaliniai ir jūros produktai. Maitintis reikia stengtis taip, kad racione būtų geras visų grupių (baltymai, riebalai, angliavandeniai) santykis. tik riebalų kategotijoje reikia padaryti dominuojančiais augalinius riebalus.

 83. Miglė
  Kov 08, 2012 @ 09:30:39

  Man kilo toks klausimas – troškiniams labai tinka (ta prasme skanu) kokosų pienas. Jis, aišku, ne gyvulinės kilmėas produktas, bet gala riebus: 100 ml turi virš 17 g riebalų. Ar galima jį vartoti, ar visgi geriau ne?

 84. Martynas
  Kov 07, 2012 @ 21:01:51

  Taip, tinka – bulvės, juolab liesa varškė labai gerai sutaria su Lieknėjimo Programa. Šie patiekalai netiktų tuo atveju, jei jų sudėtyje atsirastų dalių nesutariančių su Lieknėjimo Programa – miltai, grietinė, spirgai su taukais.

 85. rednails
  Kov 07, 2012 @ 18:12:32

  turiu klausimeli – o pvz cepelinai su varske, keptos bulves tinka?;] man kazkaip sunkiai atrodo suderinama su lieknejimu..

Komentuok

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: